Plzni se v první půli povedlo utrhnout do třígólového náskoku, který Karviná dokázala smazat. Úvodní třicetiminutovka skončila vedením Talentu 15:14. Hosté v průběhu prvního poločasu přišli o vyloučené Chmelíka a Režnického, kteří dostali přímou červenou kartu.

Po změně stran se Baník dostal do vedení, ale na světelné tabuli se střídalo vyrovnané skóre či těsný náskok jednoho z mužstev.

K výraznějšímu náskoku došlo až v poslední desetiminutovce zápasu, kdy Talent skóroval čtyřikrát za sebou a rázem vedl 29:26. Poté se hosté trefili ještě třikrát v řadě – 32:27 – a dvě a půl minuty před koncem nikdo nepochyboval o výhře Plzně. Ta nakonec zvítězila 34:29.

Na archivním snímku 1. zápas finále play-off 2023 Talent tým Plzeňského kraje - Baník Karviná, 7. května 2023.
Talent zatím utekl hrobníkovi z lopaty. Karvinou porazil a snížil stav série

„Za stavu 0:2 na zápasy jsme si nepřipouštěli konec a říkali jsme, že si dojdeme pro ten pátý zápas. Nemyslím si, že jsme teď pod tlakem. Karviná vedla 2:0, ale my jsme si splnili cíl, že chceme pátý zápas v Plzni. Doufám, že přijde spoustu lidí a že si to užijeme a rozdáme na hřišti,“ říkal plzeňský Jakub Douda, který vstřelil 11 gólů, z toho sedm ze sedmiček.

Zkušeného brankáře Karviné Galiu v nich dokonce třikrát překonal lobem. „Proti Martinovi jsem neuspěl ve druhém zápase tady, pak i v Plzni. Vzpomněl jsem si, že na něj fungovaly přehozy. Věřil jsem si a třikrát to vyšlo,“ vysvětlil Douda.

Na archivním snímku 1. zápas finále play-off 2023 Talent tým Plzeňského kraje - Baník Karviná, 7. května
Talent prohrál v rozstřelu a zisk mistrovského titulu se Plzni vzdaluje