„Jediné, co o nich vím, je to, že postoupili přes švýcarský Winterthur, což je kvalitou slušný tým. Kvalitu Hasharonu neznám, ale budeme se tímto soupeřem zabývat v co nejbližší době. Nicméně o jeho kvalitě vypovídá, že postoupili přes Švýcary, takže to nebude špatný tým. Čeká nás složité cestování, ale s tím nemůžeme nic dělat,“ řekl trenér Talentu Plzeň Petr Štochl.

Zápasy 3. kola EHF Cupu jsou na programu začátkem prosince (3. nebo 4. 12. a poté 10. či 11. 12.).

Plzeňští házenkáři narazili na izraelského soupeře už v říjnu 2019 ve 2. předkole EHF Cupu. Talent vyřadil Hapoel Ashdod (32:23 a 26:21). „Pokud by byl Hasharon na úrovni Ashdodu, byla by šance přes něj postoupit,“ tvrdil kouč Talentu.

Dvojzápas Talent tým Plzeňského kraje - Tenax Dobele. Martin Říha (s míčem).
FOTO: Postup Talentu trefil Říha tři vteřiny před koncem zápasu

Finále play-off 2022 izraelské ligy bylo v režii právě Hasharonu a Ashdodu, který vyhrál 3:1 na zápasy. Tuto sezonu je po 6. kole Hasharon v tabulce čtvrtý, ale má zápas k dobru.

Už tuto středu od 19 hodin hraje Talent čtvrtfinále Českého poháru v Jičíně. "Vzájemné zápasy v Jičíně bývají často vyhrocené a vyrovnané, ale poslední utkání jsme tam zvládli velice dobře. K zápasu přistoupíme s plnou odpovědností a s maximálním nasazením, protože i v domácím poháru chceme dojít co nejdál," prohlásil Petr Štochl.

MARKÉTA JEŘÁBKOVÁ vyhlíží lepší zítřky české házené.
Norský styl mně sedí, pochvaluje si házenkářka Jeřábková