V 10. minutě šokovaní diváci v hale na Slovanech přihlíželi desátému gólu Frýdku a stavu 4:10. Plzeň snížila na 11:14, ale necelé dvě minuty před koncem první půle už prohrávala 13:20. Sedmibrankové manko doháněla po změně stran ještě dvakrát.

"Prvních čtyřicet minut zápasů bylo pro mě infarktových, protože jsme v tom utkání absolutně jakoby nebyli, a za dvacet minut těžko vyhrajete. Frýdek byl lepší, bojoval o každý útok a gól, každou vteřinu chtěl mít balon a dominovat. Soupeř chtěl daleko víc než my. Přišlo mi, že si hráči mysleli, že Frýdek doma lehce porazíme. Na začátku jsme neproměnili některé vypracované šance, ale vadí mi přístup, že ono to začne samo od sebe fungovat. Toto už se nesmí opakovat," zlobil se trenér Talentu Plzeň Petr Štochl.

Talent tým Plzeňského kraje - Frýdek-Místek 32:32.Talent tým Plzeňského kraje - Frýdek-Místek 32:32.Zdroj: Foto/zdroj: fb Talent tým Plzeňského kraje

Ve 44. minutě Talent dotahoval už jen dvou gólovou ztrátu (23:25), o sedm minut později vyrovnal na 28:28 a na konci 54. minuty vedl 31:30. Plzeňskému obratu hodně pomohl brankář Karel Šmíd, který kromě skvělých zákroků dvakrát skóroval do prázdné brány hostů. Tři a půl minuty před koncem zápasu vyrovnával domácí Douda na 32:32. V závěru ani jedno z mužstev neproměnilo svůj útok, navíc frýdeckého Cholevu střelou ze sedmičky vychytal Šmíd. Dvě minuty před koncem střetnutí dostal Daniel Bláha, nejlepší střelec Talentu, přímou červenou kartu.

"Věřil jsem v obrat, protože vím, že si umíme vypracovat brankové příležitosti a dokážeme soupeře přehrát. S tím ale souvisí to, že nesmíte inkasovat z každého útoku, dvacet branek za první poločas je strašně moc a potom se špatně vyhrává. Připravovali jsme se, že většina útoků Frýdku jde přes Slávu Mlotka, ale nebyli jsme schopní si to pohlídat, což mi vadí," uvedl Štochl.

Považuje zisk bodu za zisk, nebo ztrátu?

"Každý bod je fajn, ale domácí zápasy musíme zvládat, pakliže chceme pomýšlet na vyšší příčky v extralize. Může se prohrát, ale představoval bych si, že po jiném výkonu," dodal Petr Štochl.

Na archivním snímku zápas 1. kola extraligy Talent - Lovosice, 31. srpna 2023.
Štochl: Výhra ve Veselí je velmi pozitivní, ale výkon byl horší než s Lovosicemi