Talent ve středu odjel do Rakouska pouze se čtyřmi spojkami (Škvařil, Bláha, Tonar a Stehlík), protože Nejdl, Říha a Zeda jsou zranění a Douda dostal, stejně jako pivot Režnický, po reprezentační akci volno.

„Tým byl oslabený, takže nás zajímalo, jak se s tím poperou ostatní hráči. Zápas bych rozdělil na dvě části. Prvních patnáct, dvacet minut se nám příliš nepovedlo. Byli jsme pasivní, hráli jsme bez agresivity a bez tlaku. Takhle se proti kvalitním týmům hrát nedá a za to jsme byli po zásluze trestaní,“ řekl trenér Petr Štochl.

Ve druhé půli Talent zabral, přidal na důrazu a agresivitě a nepříznivé skóre začal stahovat. „Druhý poločas jsme vyhráli o čtyři góly a už byl podle našich představ. Pro mě je ale zásadní, že jsme dokázali čtyřicet minut odvést velmi slušný výkon. Samozřejmě je třeba ho odvést šedesát minut, ale těžké zápasy v přípravě hrajeme kvůli tomu, abychom si uvědomili, že jakékoliv hluché místo kvalitní soupeř potrestá,“ uvedl trenér Talentu.

V Linci odehrál jeden poločas Ondřej Šafránek, který vynechal celou podzimní část extraligy. Nastoupil i Milan Škvařil, který absentoval v závěru podzimu.

V neděli od 15 hodin čeká na Talent domácí generálka proti Drážďanům z druhé německé bundesligy.