„Jsem rád, že jsme utkání zvládli odehrát a v klidu jsme ho dovedli k vítězství, i když začátek byl rozpačitý. Ale postupem času se ukázala kvalita na naší straně,“ prohlásil plzeňský trenér Petr Štochl s vědomím, že kvůli nemoci mu scházelo hned několik opor (Šindelář, Douda, Škvařil, Bláha).

„I někteří hráči, kteří byli uvedeni v zápise, nebyli úplně zdraví. Ale jsem rád, že zvládli určitou porci minut. Něco nám vlétlo do kabiny a skolilo to řadu kluků,“ mohl se kouč po výhře usmívat.

Strakonice v předchozích kolech zle trápily Karvinou a na Dukle prohrály jen o gól.

Ani v Plzni nezačaly špatně, v páté minutě vedly 3:1 a ještě v 11. minutě byl stav 5:6, ale potom se Talentu povedl obrat až na 12:7 a rozdílem pěti branek vedl i v poločase 20:15. Druhá půle už se pak jasně odehrávala v režii plzeňských házenkářů, kteří díky pohodovému vítězství nad Strakonicemi přezimují v čele extraligové tabulky, o bod před Karvinou. Třetí Brno už ztrácí bodů šest a navíc má odehraný o zápas více než celky před ním.

V Plzni se opět půjde na házenou až po Novém roce, ve středu 31. ledna přijede Jičín. Ale jeden důležitý úkol čekal na házenkáře hned po utkání se Strakonicemi.

„Já jdu teď přihazovat,“ připomněl trenér Petr Štochl, že ve VIP prostorách klubu začala dražba speciálních zelenožlutých dresů, v nichž Talent tým Plzeňského kraje odehrál zápas se Strakonicemi. Pokračovat bude v následujících dnech na sociálních sítích. Sledujte proto klubový web, i vy máte šanci přispět na konto projektu Díky dětem, který podporuje hendikepované či jinak znevýhodněné děti v Plzni.

„Navazujeme na tradici předvánočních benefičních utkání,“ doplnil majitel klubu Pavel Drobil s tím, že něco podobného organizoval Talent společně s Kempou v předchozích dvou letech.

Talent tým Plzeňského kraje - Strakonice 35:27
Poločas: 20:15
Branky Strakonic: A. Nejdl 6, Bernhard, Nolč a Lansingr 3, M. Nejdl a Wildt 3/1, Němec 2, Bičiště, Sedláček a Tikal 1, Lukeš 1/1. Rozhodčí: Šlezingr, Špunar. Sedmičky: 2/1: 5/3. Vyloučení: 4:3. Diváci: 680.
Sestava a branky Talentu: Šmíd, Herajt – Šafránek 2, Kaplan 4, Říha 4, Nový 8, Čurčič 7, V. Dubský 4, Kosteski 2, Vinkelhöfer 2/1, Stehlík 1, Beneš, J. Dubský 1, Tříska, Voves, J. Štochl.