Mistrovský Talent ztratil jediný bod doma s Frýdkem-Místkem (32:32). „První polovinu extraligy jsme zvládli hezky, mám z toho radost. Většinu času těch utkání jsme odehráli s náskokem. Samozřejmě mě trochu mrzí prohospodařený bod s Frýdkem, ale bylo to ponaučení, že na každý zápas je potřeba připravit se od první minuty,“ řekl trenér Talentu Petr Štochl.

„Už o víkendu hrajeme v Lovosicích, takže není důvod se dál kochat, protože chceme zvládnout i druhou část soutěže a pak play-off. Zajíci se sčítají po honu,“ dodal Štochl.

Do kádru se postupně zapracovávají odchovanci Leonard Kaplan a Martin Nový, kteří se vrátili ze Strakonic. Na pravou spojku přišel zkušený Chorvat Marko Ćurčić.

„Uvidí se, jak tým bude schopen vydržet celou sezonu. Mám radost, že se zvedají mladí hráči, kteří jsou druhým rokem v áčku, jako Adam Beneš nebo Dan Bláha. V průběhu podzimu se nám vrátili po zranění Milan Škvařil a Petr Vinkelhöfer. Věřím, že rozložení sil bude ku prospěchu,“ uvedl Štochl.

Po odchodu pivota Daniela Režnického hraje hodně 37letý Jakub Šindelář, který dal Hranicím 12 gólů a celkem jich vstřelil 61, což ho řadí na osmé místo střelců v extralize a druhou příčku v Talentu.

„Kuba Šindelář nestárne (úsměv). Ale je mi ho fakt líto, protože jsme ho chtěli proti Hranicím víc pošetřit, ale Martin Nový se v průběhu zápasu nepříjemně zranil. Je otázka, jak to bude vypadat v dalších zápasech. Kuba je neuvěřitelným příběhem člověka, který má svoji práci, jezdí po stavbách, ale na tréninky přichází s nadšením, dokáže mančaftu pomoct takticky a je schopný vydržet odběhat zápas. Svým nasazením je nepostradatelným hráčem,“ pochválil trenér Štochl.

Lodivod Talentu očekává, že extraliga jako taková bude mít ve své druhé polovině jiný vývoj.

„Trochu jsem v rozpacích, protože některé týmy hrají lépe, než jsem čekal a naopak. Pak je třetí skupina mužstev, která se začínají zvedat. Myslím si, že druhá část extraligy bude jiná než první polovina. Veselí se nakoplo, Dukla párkrát ztratila, Brno se drží, ale je otázka, jestli to vydrží celou sezonu. Zvedat se bude i Kopřivnice, Lovosicím se vrátil Trkovský, což je pro ně velká vzpruha,“ tvrdil Petr Štochl.