Prvních dvacet minut utkání Talentu s Duklou se vedení přelévalo na obě strany. V polovině 24. minuty se Talent dostal do trháku 17:13 a na góly bohatou první půli vyhrála Plzeň 21:18.

Na začátku druhého poločasu si domácí udržovali tří až čtyřbrankové vedení, ale Dukla třemi brankami v řadě snížila na 28:27 pro Talent. Hosté pak vyrovnali na 30:30 a 31:31. Většinu poslední desetiminutovky utkání zvládli lépe domácí, kteří třemi góly za sebou zvýšili na 37:33. Za stavu 38:34 vstřelila poslední tři branky duelu Dukla, ale Talent vyhrál 38:37, i když Pražané ještě měli závěrečných 11 vteřin na útok.

„Vítězství nad Duklou chutná jako každá výhra. V závěru zápasu jsme ztráceli náskok, což nebylo příjemné. Víme, že Dukla umí hrát z druhé vlny, v čemž je hodně nebezpečný svojí rychlostí Jonáš Josef. Tohle jsme mohli zvládnout lépe. Ale klobouk dolů před kluky, protože hrajeme v poměrně okleštěné sestavě. Ti, co hrajou, mají toho plné zuby, ale já jim děkuji za výkon,“ řekl trenér Talentu Plzeň Petr Štochl.

Kouč vítězů se vrátil k závěru zápasu, v němž Talent vedl o čtyři góly. „Čekal jsem, že utkání dohrajeme ve větším klidu. Trefili jsme dvě tyče, tím jsme nechali soupeře nadechnout. Bylo důležité, že jsme uhráli dva body, protože Baník remizoval. Zajistili jsme si první místo po základní části, takže budeme moct šetřit ne úplně zdravé hráče,“ prohlásil Štochl.

Talent tým Plzeňského kraje - Nové Veselí 32:28, 21. února 2024.
VIDEO: Zdecimovaný Talent porazil Nové Veselí

Talent odehraje ještě dva extraligové zápasy – v Brně (2. 3.) a v Hranicích (9. 3.). „Chceme vyhrát každý zápas, ale díky bodovému polštáři budeme hodně přihlížet ke zdravotnímu stavu mužstva,“ naznačil trenér Talentu, že nechá odpočívat házenkáře s drobnými zdravotními šrámy.

Nejlepšími střelci Talentu proti Dukle byli Nikola Kosteski a Daniel Bláha, kteří dali po osmi brankách.

„Naštěstí mi to tam padalo, ale ve druhé půli víc. Každý gól mi pomáhal zvyšovat sebevědomí,“ těšilo Daniela Bláhu.

„Na konci zápasu jsme měli smůlu v koncovce. Vedli jsme o čtyři góly, takže jsem si představoval, že už to dohrajeme v klidu. Dukla snížila na rozdíl jedné branky, ale naštěstí jsme vyhráli,“ dodal 18letý házenkář Talentu.

Při absenci Milana Škvařila alternuje na levé spojce pouze s Leonardem Kaplanem. „Je to těžké, ale musíme se s tím poprat. Jakýkoliv tým může postihnout velká marodka, my nejsme výjimkou,“ uvedl Daniel Bláha.

Na archivním snímku zápas Talent tým Plzeňského kraje - Maloměřice 41:15, 21. října 2023.
Talent proti Maloměřicím zprvu tápal, ale po pauze je zničil