„Zápas na Dukle, kde to není nikdy jednoduché, jsme zvládli, takže samozřejmě panuje spokojenost. V podstatě po celou dobu jsme si udrželi vedení, čtyřicet nastřílených branek je fajn,“ pochvaloval si jeden z plzeňských trenérů Petr Štochl.

A to navzdory tomu, že Talentu opět chyběla řada marodů. Dlouhodobě mimo hru jsou levá křídla Šafránek s kapitánem Vinkelhöferem, k nimž přibyli i nemocný mladík Beneš a obě levé spojky Nejdl a Škvařil. Ale při jejich absenci se chopil šance 16letý mladík Bláha, jenž dal v Praze šest branek.

Domácí Dukla vedla jen 1:0, ale Talent rychle otočil i díky zákrokům gólmana Šmída, který chytil soupeři první tři sedmičky, na 1:4 a pak už udával tempo zápasu.

I přesto, že se ani domácí brankář Petržala nenechal zahanbit, se Pražané dokázali jen několikrát přiblížit na rozdíl jediné branky, naposledy po ráně slovenské spojky Hlinky minutu a půl před koncem první půle – 15:16.

Jenže pak zaúřadoval hostující Kosteski, nejprve proměnil sedmičku, pak vystihl přihrávku a trefou do odkryté branky určil poločasový výsledek – 15:18.

Zvlášť druhá půle pak nabídla gólovou přestřelku, v níž měli ale navrch stále házenkáři plzeňského Talentu, který si stále udržoval tří- až čtyřbrankový náskok. Nakonec brali hosté oba body za pohodové vítězství 40:34.

„Vzhledem k našemu zdravotnímu stavu je to velmi dobrý výsledek. Teď nás o víkendu čeká Brno, pokud zvládneme i tento zápas, tak pro nás bude tahle část sezony skvělá,“ mohl si pak oddechnout kouč Talentu.

„Přibrzdil nás až přílišný respekt z toho, že je Plzeň v tabulce výš než my. Udělali jsme velké množství technických chyb, někdy i nevynucených. Problém jsem viděl hlavně v koncovce, ale i tak bych chtěl kluky pochválit za jejich nasazení,“ kontroval trenér soupeře Michal Tonar, Plzeňák na lavičce pražské Dukly.

Střelecky tentokrát exceloval především makedonský křídelník Kosteski, jenž soupeři nasázel patnáct branek, z toho šest ze sedmiček, při nichž byl stoprocentní.

Už v sobotu hrají plzeňští házenkáři podruhé v krátké době venku, od 17 hodin nastoupí na palubovce SKKP Handball Brno. Doma se opět představí v neděli 4. prosince, kdy přivítají od 10.30 hodin Frýdek-Místek.