Talent obhajuje pohárové prvenství, ale už ve čtvrtfinále potká nejtěžšího možného soupeře. „Karvinou bych určitě chtěl v pozdější fázi poháru a rozhodně bych nechtěl ve středu na nejdelší cestu a ještě k nejlepšímu možnému soupeři,“ řekl trenér Plzně Petr Štochl.

„Los k nám nebyl příznivý. Ale Karviná hrála osmifinále na Dukle a teď čtvrtfinále s námi, takže se z toho také asi neradují. Nicméně musíme to brát jako fakt a připravit se na zápas, jak nejlépe umíme,“ dodal kouč.

Talent a Baník už mají za sebou vzájemný extraligový zápas. Před měsícem v Plzni vyhrál Talent 28:22. „Karviná se bude snažit oplatit nám porážku. Chceme vyhrát každý zápas, ale víme, že utkání v Karviné je vždy trochu speciální nejen díky prostředí, ale i tím, že oba týmy se poměrně často potkávají ve finálových fázích všech možných soutěží,“ uvedl Štochl.

Čtvrtfinálová utkání se hrají na konci reprezentační pauzy. Plzeň i Karviná hrály poslední extraligové duely předminulý víkend. Házenkáři Talentu poté dostali volno do minulé středy.

Talent tým Plzeňského kraje - Baník Karviná 28:22, 8. října 2023.
Talent vyhrál a sesadil Karvinou z čela tabulky

„Ale tým jsem viděl až včera (pondělí), protože jsem byl nemocný. Po volnu se kluci věnovali kondici, využili jsme atletického trenéra, když jsem chyběl. Věřím, že klukům pauza od házené i ode mě pomohla a budou s novým elánem pokračovat ve výkonech, které předváděli před pauzou,“ prohlásil Petr Štochl.

Sedmačtyřicetiletý trenér věří, že kromě Petra Vinkelhöfera bude mít k dispozici kompletní kádr.

„Mám radost, že se z reprezentačního srazu juniorů vrátili kluci zdraví (Beneš a Bláha, pozn. aut.). Niko Kosteski byl s reprezentací Makedonie a vrací se až dneska (úterý). Uvidíme, jak na tom bude po cestování s únavou,“ konstatoval Štochl.

Karvinský házenkář Matěj Nantl je rád za Plzeň. „Máme jí na hřišti co vracet. Plzeň je velmi zkušeným týmem, jsou sehraní, velmi trpěliví. Jsme vyrovnaní soupeři, každý zápas se může stát cokoliv,“ řekl klubovému webu.

Na archivním snímku poslední extraligový zápas Talent tým Plzeňského kraje - Maloměřice 41:15, 21. října 2023.
Vstříc obhajobě. Talent postoupil do čtvrtfinále domácího poháru