„Uvědomujeme si, že Veselí nás v prvním zápase minulého ročníku porazilo. Samozřejmě se připravíme tak, abychom minimalizovali prohru. Loňská porážka je pro nás zdviženým prstem, abychom soupeře nepodcenili,“ řekl trenér Talentu Plzeň Petr Štochl.

Do nové sezony vstoupilos novým trenérem, jedenatřicetiletým Janem Bělochem, který vystřídal Petera Kostku. Obměnil se i kádr. „Spousta hráčů prošla tamním dorostem a trenér Běloch si je tam připravoval. Takže může navázat na vlastní práci, kterou odvedl v dorostu Veselí. Byť jsou teď v kategorii mužů, tak ti kluci vědí, co mají hrát. A trenér ví, co od nich čekat,“ tvrdil Štochl.

Výhodou Talentu může podle plzeňského trenéra být fakt, že asistent Talentu Jiří Hynek trénoval s Bělochem mládežnickou reprezentaci, a tak mnoho házenkářů Nového Veselí zná z národního týmu.

Házenkáři Talent týmu Plzeňského kraje na archivním snímku slaví vítězství v 1. kole nad Lovosicemi.
Plzeňský házenkář Kosteski vstřelil Frýdku sedmnáct gólů

„Veselí sází na odchovance a ubylo cizinců, což bude oproti minulé sezoně jiné. Chceme vyhrát každý zápas a podle toho k němu přistoupíme,“ uvedl házenkář Plzně Petr Vinkelhöfer.

Házenkářům Talentu se na rozdíl od Nového Veselí povedl vstup do extraligy. Vyhráli všechny tři zápasy, ale jejich dnešní soupeř dvakrát prohrál a jednou remizoval.

„Máme radost, že jsme třikrát vyhráli a že se nám docela i daří. V minulých sezonách jsme měli začátky vlažnější, proto jsme si teď na to dávali pozor,“ uzavřel kapitán týmu Vinkelhöfer.

Talent tým Plzeňského kraje (oranžovočerní) - Brno, 11. září 2022.
Blízko čtyřicítce. Talent deklasoval Brno