„Od chvíle, kdy bylo jasné, že u nás nebude pokračovat Karel Šmíd, jsme intenzivně pracovali na příchodu dalšího brankáře. Dohodli jsme se s Danem (Grabemann), který v této sezoně působil v Jičíně. Prošel mládežnickými reprezentacemi, je stále ještě mladým gólmanem a my u něj vidíme potenciál stát se důležitou součástí našeho týmu,“ uvedl na adresu 21letého gólmana Jan Štochl, sportovní ředitel Talentu a bývalý reprezentační gólman.

Grabemann bývá pravidelně v mládežnických reprezentacích, v nichž se potkal i s hráči současného seniorského národního týmu Jonášem Patzelem a Matthiasem Cholevou, ale také s plzeňským Danilem Bláhou. Rodík z německého Memmingenu chytal před příchodem do Jičína za rezervu pražské Dukly.

Radost. Házenkáři Talentu Plzeň si užívají postup do finále.  
Kolizi finále házené v Plzni s fotbalovým pohárem vyřešila televize

„Také Dominik (Skopár) přichází z Jičína. Je mu sice teprve osmnáct let, ale podle našeho názoru patří nejen na svém postu pravého křídla v současnosti k největším talentům naší házené Jsme rádi, že se oba příchody podařilo dotáhnout a oběma přejeme v našem klubu mnoho sportovních úspěchů,“ doplnil Jan Štochl k odchovanci jičínské házené.

A nejsou to první změny v Talent týmu Plzeňského kraje pro příští sezonu. Přichází i spojka Tomáš Nejdl a pivot Jiří Dokoupil, teď k nim tedy přibyli dva mladí házenkáři z Jičína – pravé křídlo Dominik Skopár a brankář Daniel Grabemann. Naopak na odchodu je vedle brankáře Karla Šmída (Dukla Praha) i Martin Říha (Lovosice) a pokračovat nebude ani makedonský křídelník Nikola Kosteski.

Ale teď ještě čeká plzeňské házenkáře finálová série s Karvinou, první zápas se hraje v městské hale na Slovanech ve středu 15. května od 18 hodin.