V bouřlivé atmosféře kopřivnické haly to však obhájce mistrovského titulu nebude mít lehké. „Zcela jistě se Tomáš Sklenák (trenér Kopřivnice, pozn. aut.) bude snažit něco vymyslet. Nicméně základy se za týden předělat nedají, hráči mají zažité věci, které jim fungují. Rychle překopat, předělat hru nebo systém je často kontraproduktivní,“ řekl trenér Talentu Petr Štochl.

„Soupeř se asi připraví na situace, v kterých jsme ho přehrávali, nebo které jsme dokázali ubránit. Ale my také upravíme pár věcí, byť jsme vyhráli,“ dodal Štochl.

Zatímco v Plzni vyšel druhý nejlepší kanonýr soutěže Jan Polcar střelecky naprázdno, produktivní pivot Brito Benítez skóroval osmkrát.

„Benítez je velmi kvalitní pivot, který se těžko brání. Má kila, umí si najít prostor, zpracovat míč a je schopen prosadit se střelecky. V útočné fázi je sehraný s Bukovským, což ví celá extraliga, ale stejně se prosazují. Polcar je kanonýr, bude si hledat střelecké pozice a bude na nás, jestli ho ubráníme jako v Plzni,“ pravil Petr Štochl.

1. semifinále play-off: Talent tým Plzeňského kraje - Kopřivnice 40:26, 6. dubna 2024.
FOTO, VIDEO: Talent v prvním semifinále deklasoval Kopřivnici