První dva lednové týdny budou plzeňští házenkáři obnovovat fyzickou kondici a zaměřovat se na trénink herních činností. „Ve třetím týdnu už máme dva přípravné zápasy, takže tréninky už budou více proložené házenou. Ve středu 18. ledna budeme hrát v Linci proti účastníkovi první rakouské ligy a v neděli 22. ledna nás doma čekají Drážďany, což je kvalitní celek druhé německé bundesligy. Snažíme se hrát s týmy, které mají úroveň a s nimiž se běžně nepotkáváme,“ řekl trenér Talentu Plzeň Petr Štochl, kterého na přelomu roku skolila chřipka, a tak informace z tréninků dostává od svého asistenta Jiřího Hynka.

„Ještě zítra (středa) budu doma, ale ve čtvrtek bych se chtěl vrátit k mužstvu. Uvidíme. Nechci ale riskovat, abych nakazil kluky,“ dodal trenér Talentu.

Na stole ležela možnost sehrání třetího přátelského duelu, ale plzeňskému klubu se nepodařilo sehnat soupeře. „V týdnu od 23. ledna jsem chtěl ještě jeden zápas, ale zatím jsme bez soupeře. Takže se asi rozdělíme na dva týmy a zahrajeme si proti sobě,“ uvedl Štochl.

Také na začátku roku jsou stále mimo hru dlouhodobě zranění brankář Marek Štefanič a křídelník Petr Vinkelhöfer.

Plzeňský házenkář Daniel Bláha teprve na reprezentačním srazu oslaví 17. narozeniny.
Čtyři házenkáři Talentu jsou v nominaci na přípravu v Lotyšsku

Ondřej Šafránek dostal od doktorů svolení trénovat s míčem. „Což je velmi pozitivní krok. Věřím, že Ondra Šafránek stihne první zápas s Jičínem. První dva týdny přípravy na něj nebudeme vyvíjet tlak a uvidí se, jak bude rameno reagovat na zátěž. Nicméně vzhledem k vývoji rehabilitace jsem přesvědčený o tom, že bude moci hrát už od února,“ vysvětlil kouč Plzně.

Otazník je kolem spojky Milana Škvařila, který zmeškal závěr podzimní části sezony. „Stále má problémy s ramenem. Uvidíme, jak bude reagovat na aktuální zátěž,“ konstatoval Štochl.

Na startu přípravy se musí trenéři obejít bez reprezentantů Daniela Režnického a Jakuba Doudy, kteří jsou s národním týmem ve Francii na dvou přátelských zápasech. Sedmnáctiletého Daniela Bláhu čeká v Itálii kvalifikace o mistrovství světa s Polskem (sobota) a proti Norsku (neděle).

„Určitě jim budeme chtít dát volno, protože toho měli hodně. Všichni tři byli s reprezentací i mezi svátky, takže volno moc neměli. Vím, jak je to pro ně extrémně náročné. Předpokládám, že hráči ze seniorské reprezentace budou celé dva týdny pryč. Dan Bláha zřejmě odjede s juniory do Itálie na kvalifikaci o mistrovství světa. Myslím si, že budou mít slušnou zátěž, takže dostanou prostor na regeneraci,“ slíbil lodivod Talentu.

Reprezentačního kempu mezi svátky se zúčastnil i Tomáš Nejdl. „Na pondělní trénink přišel, ale lehce se zranil, takže Tomáš si volno nechtěně asi udělá,“ podotkl s hořkým úsměvem Petr Štochl.

Daniel Bláha v dresu Talent týmu Plzeňského kraje.
Jícha ani Kašpárek, benjamínkem v reprezentaci házenkářů je mladík z Plzně