Oproti předchozím zápasům série chyběla Plzni klíčová spojka Jan Stehlík. Přesto se hosté dostali do vedení 4:2, ale pěti inkasovanými brankami v řadě prohrávali 4:7. Talent se ještě jednou dostal do vedení (10:9), první poločas však prohrál 15:16.

Na začátku druhé půle Talent ztrácel na Karvinou už šest gólů (18:24). "Utkání se zlomilo na začátku druhého poločasu, kdy nám Karviná utekla o čtyři až šest branek," řekl házenkář Talentu Plzeň Jakub Douda v pozápasovém rozhovoru České televizi.

V polovině druhého poločasu se hosté dotáhli na rozdíl tří gólů (21:24), ale na těsnější skóre se jim nepodařilo dostat. V závěru zápasu při hře bez brankáře Talent inkasoval do prázdné brány, nakonec prohrál 27:35. "Dotahovat a otáčet náskok Baníku je v Karviné hrozně těžké otáčet. Soupeř byl bohužel dneska lepší, výborný výkon podal Péťa Mokroš, který Baníku vychytal vítězství," uvedl Douda.

3. zápas finále play-off extraligy Talent tým Plzeňského kraje - Baník Karviná 26:27, 22. května 2024.
FOTO: Talent bude v Karviné odvracet mečbol

Finálová série se podle něj překlopila na stranu Karviné ve druhém utkání, v němž Talent celý zápas vedl, ale domácí Solák vyrovnal pět vteřin před koncem duelu a na sedmičky Talent prohrál. Baník tak vyrovnal sérii na 1:1.

"Nedokázali jsme vyhrát fantasticky rozehraný druhý zápas. Bohužel jsme to nedotáhli a pak jsme prohráli na sedmičky. Poté jsme byli v křeči a moc nám to nešlo. Karviná zaslouženě získala titul, gratuluji jí k vítězství," dodal Jakub Douda.

2. finále play-off extraligy: Baník Karviná (v zeleném) - Talent tým Plzeňského kraje 36:34, 18. května 2024.
Talentu uteklo druhé finále v závěru a pak i v rozstřelu