Pro tým norského kouče Benta Dahla to bude poslední prověrka před letošním vrcholem sezony, kterým bezesporu mistrovství světa je. Ještě o víkendu čekají většinu adeptek reprezentačního dresu zápasy evropských pohárů nebo domácích soutěží, takže s konečnou nominací realizační tým vyčkává.

Vrcholem přípravy na západě Čech bude tradiční turnaj O štít města Chebu, který letos napíše již 49. ročník.

Český tým na něm změří síly s béčkem Norska (čtvrtek, 20.00) a v generálce na světový šampionát ve federálním derby se Slovenskem (sobota, 14.00).

Souběžně s kláním žen poměří na západě Čech síly i juniorské výběry Česka, Norska, Maďarska a Rumunska.

„Lístky bude možné zakoupit přímo v místě konání turnaje, oba zápasy zároveň vysílá stanice ČT sport Plus,“ informoval na svém webu Český svaz házené.

Po turnaji v Chebu dostanou házenkářky pár dnů volno, než se přesunou do dánského Frederikshavnu, kde se od 30.listopadu do 4. prosince v základní skupině mistrovství světa střetnou postupně s Kongem, Argentinou a Nizozemskem.

Česká házenkářka Markéta Jeřábková v kvalifikačním zápasem s Finskem.
Jeřábková: Spousta lidí pochybovala, ale já dobře věděla, do čeho jdu

Také ze světového šampionátu v Dánsku připravila Česká televize bohatý program. Na stanicích ČT sporta ČT sport Plus odvysílá kompletní porci zápasů.S komentářem půjdou vybraná utkání, ostatní budou na platformě ČT sport Plus.

A fanoušci házené věří, že co nejdéle zůstane ve hřei česká reprezentace. Ze čtyřčlenné základní skupiny postoupí do další fáze finálového turnaje tři celky. Týmy na čtvrtých místech se utkají o Prezidentský pohár.

Program

Čtvrtek 23. listopadu - juniorky: 16.00 Maďarsko – Norsko, 18.00 ČESKO – Rumunsko.
Ženy: 20.00 ČESKO – Norsko B.

Pátek 24. listopadu - juniorky: 16.00 Rumunsko – Maďarsko, 18.00 ČESKO – Norsko.
Ženy: 20.00 Slovensko – Norsko.

Sobota 25. listopadu - juniorky: 10.00 ČESKO – Maďarsko, 12.00 Norsko – Rumunsko.
Ženy: 14.00 ČESKO – Slovensko.
16.00 slavnostní vyhlášení