Plzeňští házenkáři obhajují loňské prvenství, když porazili Nové Veselí. I před pěti lety vyhráli finále domácího poháru proti Karviné.

„Je to trofej, kterou bychom chtěli získat. Zatím máme dvě, pokud se nepletu, a každá další trofej je žádaná. Budeme rádi, pokud se nám povede ji vyhrát, ale na druhou stranu touha a prestiž není taková jako vyhrát extraligu,“ řekl brankář Talentu Plzeň Karel Šmíd.

Devětadvacetiletý házenkář chytal poslední extraligové utkání před reprezentační pauzou. To bylo v Plzni proti Karviné a domácí vyhráli 36:26.

„Mám ho ještě v živé paměti. Nehráli jejich nejlepšía nejdůležitější střelci, na něž jsme se připravovali,“ zavzpomínal Šmíd.

Na archivním snímku extraligový zápas Talent tým Plzeňského kraje - Baník Karviná 36:26, 4. března 2023.
Talent se ve středu střetne s Karvinou o trofej pro vítěze Českého poháru

Talent a Karviná se pravidelně střetávají i v play-off, a tak se jejich hráči dokonale znají. „Známe se nazpaměť. Ale každý hráč se vyvíjí, takže občas je třeba znalosti o střelcích obnovit,“ dodal.

Největší hrozbou pro gólmany jsou nejen reprezentační spojky Solák a Jonáš Patzel, ale i Ptáčník, Fulnek a Růža. „Rány z dálky hrozí zleva i zprava. Nebezpečí od jejich spojek je opravdu velké,“ přiznal brankář Plzně.

I když se bude hrát na neutrálním hřišti, tak do Prahy dorazí stovky plzeňských fanoušků. „Spoléhám na plnou halu a na co nejlepší atmosféru,“ věří Karel Šmíd.

Talent tým Plzeňského kraje - Baník Karviná 36:26, 4. března 2023.
Talent deklasoval taktizující Karvinou. Plzeň má na dosah prvenství