Obhájci stříbrných medailí z minulé sezony dvakrát prohráli s Eisenachem, padli s Postupimí a porazili Duklu Praha. „Hodnocení je pozitivní. Zápasy s týmy druhé německé Bundesligy jsou pro nás přínosem v tom, abychom zjistili, jak jsme na tom výkonnostně, na čem je třeba ještě pracovat a v čem jsme konkurenceschopní. Myslím si, že zápasy s Postupimí a Eisenachem jsme zvládli velmi dobře vzhledem k tomu, v jaké fázi přípravy jsme byli. I přes prohry jsem přesvědčen, že výkon byl slušný,“ řekl trenér Talentu Petr Štochl.

Plzeňskému trenérovi se zamlouvala agresivita, rychlost či „přepínání v hlavě“ mezi obranou a útokem. „Ve hře se objevovaly situace, jakými chceme dostávat soupeře pod tlak. Z toho mám radost. Samozřejmě že tam bylo ještě hodně chyb, což se dá přičíst začátku přípravy a kvalitě soupeře, který nás k chybám donutil. Ale to chceme, abychom věděli, jak situace nemůžeme řešit,“ vysvětlil Štochl.

V přípravě dostávají herní prostor zahraniční posily Stefan Terzić a Nikola Kosteski. „Terza přišel o týden přípravy, protože měl covid a ten se na jeho výkonnosti stále podepisuje. Niko je hráč, který je schopen oživit extraligu a náš mančaft. Myslím si, že bude patřit k nadprůměrným křídlům,“ tvrdil kouč Talentu.

Jan Štochl oznámil změny na startu letní přípravy házenkářů Talentu.
Házenkářům Talentu začal letní dril, zatím bez srbské spojky Terziče

Do zápasů stále nezasáhly spojky Michal Tonar a Tomáš Nejdl, kteří doléčují zranění z minulé sezony. V úterý podstoupil operaci ramene křídelník Ondřej Šafránek. „Miky Tonar stále není v házenkářském tréninku a těžko říct, kdy se vrátí. Tomáš Nejdl už by měl hrát příští týden v Bayreuthu. Ondra Šafránek teď vypadl ze sestavy na delší dobu,“ konstatoval Štochl.

Petra Vinkelhöfera zatím bude na levém křídle doplňovat dorostenec Adam Beneš. „V obraně hraje na pozici vysunutého hráče jako Ondra a Vinkl. V tréninku se Adam jeví velmi dobře. Nebudeme mít velké obavy nasadit ho i do extraligy,“ prohlásil Petr Štochl.

V přípravě ještě čeká Talent Bayreuth, juniorka Erlangenu a Aue.

Jakub Šindelář z Talent týmu Plzeňského kraje střílí na branku Zubří v semifinále play-off extraligy 2022.  
Rozšíření extraligy nevidím jako dobrý krok, tvrdí pivot Talentu Šindelář