Benefiční utkání (16. prosince, od 17 hodin, městská sportovní hala) pořádá Talent Plzeň ve spolupráci s organizací Loono a značkou Kempa.

Speciální sada růžových dresů půjde ihned po zápase do dražby pro partnery klubu ve VIP prostorech. V dalších dnech pak dražba bude otevřena veřejnosti a fanouškům na oficiálním facebookovém účtu Talentu Plzeň. Veškerý výtěžek poputuje na podporu organizace Loono.

Loni se podařilo na podporu boje proti zákeřné nemoci vybrat skoro 200 tisíc korun.

„Letos jsme se po dobré zkušenosti z loňského roku rozhodli opět podpořit dobročinný projekt. Ligu proti rakovině nahradila společnost Loono,“ řekl sportovní ředitel Talentu Plzeň Jan Štochl.

Plzeňský házenkář Tomáš Nejdl v pohárovém zápase s lotyšským šampionem Tenax Dobele.
Evropská konfrontace bude Talentu chybět

Loono je tým mladých lékařů, studentů medicíny a dalších profesionálů. Prostřednictvím workshopů, školení a webinářů ve školách a firmách vzdělávají veřejnost o důležitosti prevence onkologických onemocnění, mimo jiné i rakoviny varlat a prsou. Za osm let své existence vyškolili více než 120 tisíc lidí a více než šedesát z nich si díky školitelům společnosti Loono odhalilo závažné onemocnění včas.

Workshop Loono o důležitosti prevence onkologických onemocnění rakoviny varlat a prsou se v listopadu uskutečnil i pro tým Talentu Plzeň. „Je fajn, že se Talent zapojuje do takových akcí. Doufám, že letošní vybraná částka bude vyšší než loni,“ přeje si křídelník Talentu Ondřej Šafránek.

Výprava házenkářského Talent týmu Plzeňského kraje po pátečním příletu do izraelského hlavního města Tel-Aviv. Západočechům se tam však nedařilo.  
Konec. Talent vypadl z pohárové Evropy. Ráz série určil už první zápas