„Cesta den předem je pro nás příjemnější, než vstávat brzy ráno, jet dlouho autobusem a pak hrát zápas,“ vysvětlil křídelník Talentu Adam Beneš poté, co plzeňská výprava dojela do Kopřivnice.

Druhé semifinále play-off extraligy se hraje v sobotu od 15.00 (přímý přenos ČT Sport) a obhájce mistrovského titulu v něm bude usilovat o druhou výhru v sérii. Minulý týden doma Talent vyhrál 40:26.

„V Kopřivnici nás ovšem čeká těžší a náročnější zápas. Domácí hráče bude tlačit publikum. My se ale soustředíme především na sebe a svoji hru. Myslím si, že rozhodne to, jak k zápasu přistoupíme. Pokud budeme maximálně disciplinovaní a držet se pokynů trenérů, tak bychom měli utkání zvládnout,“ řekl Jan Stehlík.

Plzeňští házenkáři jsou připravení na různé varianty ve hře Kopřivnice. „Uvidíme, s čím Kopřivnice přijde. Třeba vytáhne agresivnější obranu. V Plzni přešli z pasivnější obrany nula šest na osobku Kuby Doudy a hráli agresivněji, ale zvládli jsme to,“ připomněla pravá spojka, která příští týden oslaví 39. narozeniny.

1. semifinále play-off: Talent tým Plzeňského kraje - Kopřivnice 40:26, 6. dubna 2024.
FOTO, VIDEO: Talent v prvním semifinále deklasoval Kopřivnici

„Na druhý zápas jsme se připravovali podobně jako na ten první,“ dodal Jan Stehlík.

V prvním utkání dával obraně Talentu zabrat silný pivot Brito Benítez, který nastřílel osm branek.

„V obraně musíme být tvrdí,“ uvedl Beneš.

19letý benjamínek se na duel v Kopřivnici těší. „Týden mezi prvním a druhým utkáním je dlouhý,“ tvrdil.

Ačkoliv je ještě teenager, byl už u loňského titulu Talentu. Také letos Beneše motivuje účast ve finále. Předtím ale musí se svými spoluhráči ještě dvakrát porazit Kopřivnici. „U ní doma se chceme držet plánu, který nám vyšel v Plzni,“ pravil Adam Beneš.

1. semifinále play-off: Talent tým Plzeňského kraje - Kopřivnice 40:26, 6. dubna 2024.
Talent bude hrát v Kopřivnici o mečbol