Protože obě utkání měla v plánu odvysílat Česká televize, vyřešila dilema za plzeňské fanoušky sama tím, že se zasadila o posun házenkářského finále už na 15.30 hodinu. Nikoliv však ke spokojenosti vedení Talent týmu Plzeňského kraje, přestože diváci tak mají šanci stihnout oba zápasy.

„S takto brzkým začátkem utkání ve všední den se neztotožňujeme a pochopitelně si uvědomujeme, že brzký začátek může některým z vás způsobit potíže. Za to se omlouváme, ale i tak doufáme, že nás všichni přijdete i v tomto termínu podpořit,“ vzkázal házenkářský klub z Plzně fanouškům na svém webu.

„Naší snahou bylo, aby třetí utkání finálové série začínalo v 18 hodin, tedy v čase obvyklém pro naše domácí utkání hraná ve všední dny,“ vysvětloval Talent tým Plzeňského kraje svoje stanovisko, ale nakonec se klub musel podřídit okolnostem. Dřívější začátek je nutný ze dvou důvodů a jedním z nich je vysílací program České televize, která vyžaduje právě tento čas.

„S ohledem na její další program nebylo možné zvolit jiný čas ani den. Klub je vzhledem k marketingové smlouvě s Českým svazem házené, povinen takovému požadavku vyhovět,“ doplnilo vedení Talentu s tím, že další důvod už je ryze plzeňský.

„Ve stejný den a čas by se tady hrála dvě důležitá finálová utkání,“ dodal Talent s odkazem na finále MOL Cupu mezi Viktorií a pražskou Spartou, které začíná v plzeňské Doosan Areně právě od 18 hodin.

Fanoušci tak nyní mají možnost navštívit oba zápasy, ale čeká je pořádně dlouhý sportovní maraton, kvůli němuž budou muset někteří z nich odejít dřív ze zaměstnání.

Budou za to odměněni úspěchy svých milovaných klubů?