Plzeňanky vedly v průběhu zápasu až o čtyři góly (4:0, 5:1 a 7:3). Favorizované Michalovce však vyrovnaly na poločasových 14:14.

Zpočátku vyrovnanou druhou půli rozsekl favorit nejprve pěti góly v řadě a pak skóroval dokonce šestkrát po sobě.

DHC Plzeň prohrál 23:35 a s jedenácti body zůstává devátý. Do konce základní části zbývají tři kola a Západočešky jsou už ven ze hry o postup do play-off. Místo toho je čeká play-out.

„Naše výkony jdou nahoru. I přes výsledek, který vypadá strašidelně, jsme dokázali být 45 minut vyrovnaným soupeřem. Michalovce mají velmi silný tým a v posledních patnácti minutách nás přehrávaly na všech postech. My máme na čem stavět. Když nám zachytají brankářky, jsme schopni hrát s kýmkoliv. V závěru zápasu jsme vyrobili několik chyb a věnovali soupeři jednoduché branky, proto tak na první pohled krutý výsledek,“ řekl klubovému webu trenér Richard Řezáč.

Baník Most - DHC Plzeň 38:31, 10. února 2024.
Házenkářky prohrály v Mostě. Nic neubráníme a nic nechytíme, zlobil se Řezáč

Teď má MOL ligu reprezentační přestávku a po ní se plzeňské házenkářky střetnou se Slavií Praha (9. 3.), hrají v Kynžvartu (17. 3.) a základní část ukončí doma se Šaľou (23. 3.).

Iuventa Michalovce – DHC Plzeň 35:23 (14:14)
Sestava a branky Plzně: Vrbková, Mancellari – Schreibmeierová 8/5, Panošková 5, Fenclová 5, L. Galušková 2, Polanková 1, Drozdová 1, D. Galušková 1, Bušauerová, Tomanová, Lásková, Benešová, Melicharová. Vyloučení: 5:3. ŽK: 1:0. Sedmimetrové hody: 2/2:6/5.

Linda Galušková střílí na branku Dunajské Stredy.
DHC Plzeň se proti favoritkám držel, ale s Dunajskou Stredou prohrál