„Hodnocení je určitě veselejší. Udělali jsme změny v sestavě a chtěli jsme si spravit chuť. To se nám povedlo. Vítězství nad Olomoucí je cenné. Holkám děkuju, nechaly na hřišti všechno,“ raduje se trenér Západočešek Richard Řezáč.

Utkání bylo vyrovnané až do patnácté minuty, pak si jeho svěřenkyně vybraly hluchou pasáž, ve které čtyřikrát v řadě inkasovaly a prohrávaly 7:10. Ovšem závěr poločasu jim vyšel na jedničku. „Obrana nám fungovala a dokázali jsme díky ní vytěžit jednodušší branky z protiútoků,“ hodnotí kouč.

Plzeňanky poslední desetiminutovku ovládly 9:1, zářily zejména sestřenice Galuškovy Veronika a Linda, a do šaten šly s pohodlným náskokem 16:11.

Rozhodnuto ale zdaleka nebylo. Olomouc dokázala utkání zdramatizovat. V posledních pěti minutách skórovala třikrát za sebou, po brance Možíšové už to bylo pouze o gól. „V závěru jsme si to zbytečně zkomplikovali,“ připouští Řezáč.

Do konce utkání ale zbývalo už jen 35 vteřin a vítězství domácích pojistila jedenáctou trefou Veronika Galušková. Západočešky tak zvítězily 27:25. „Vrátila se bojovnost a chuť z konce minulé sezony,“ chválí trenér.

Další duel čeká Plzeň už ve středu. Kvůli účasti Mostu v Lize mistryň se předehrává zápas 3. kola na palubovce Černých andělů od 18 hodin.

Autor: Matěj Vybíral