Hostující hráčky prohrávaly v první půli až od sedm branek – 4:11 a 6:13. I když v závěru úvodní třicetiminutovky snížily na rozdíl čtyř gólů – 11:15, tak poločas skončil vedením Olomouce 17:11. Také na začátku druhé půle Plzeňanky prohrávaly o sedm branek – 11:18 a 12:19. Po deseti minutách ale snížily na 20:24 a v polovině druhého dějství dokonce na 24:26. Na nižší rozdíl se však DHC Plzeň už nedostal, naopak musel smazávat ztrátu pět gólů. Poslední tři branky zápasů vstřelily hostující hráčky, a tak se skóre zastavilo na 32:34 z pohledu Plzně.

„Do Olomouce jsme přijeli v oslabené sestavě. Chtěli jsme být maximálně důstojným soupeřem, což se nám podle mě podařilo. Kromě patnácti minut v prvním poločase, kdy nám střední pasáž nevyšla brankově, a nechali jsme domácí utéct o sedm branek. V druhém poločase jsme se snažili něco vymyslet, udělali jsme nějaké změny a začali jsme utkání trochu dramatizovat. Potom nás přibrzdila vyloučení a koncovka utkání byla o tom, kdo s koho. Olomouc byla šťastnější,“ řekl na svazových stránkách trenér DHC Plzeň Richard Řezáč.

DHK Zora Olomouc – DHC Plzeň 34:32 (17:11)

Sestava a branky Plzně: Řezáčová, Mancellari – Kepková 5, Šmrhová 1, Schreibmeierová 8, L. Galušková 3, Lásková 1, D. Galušková 2, V. Galušková 12/5, Tomanová, Gärtnerová.