Stejně jako v základní části, v níž Plzeň s Frýdkem-Místkem dvakrát remizovala, vytáhli Slezané hru v sedmi proti šesti.

„Věděli jsme, že série s Frýdkem nebude sranda. Líbilo se mi prvních dvacet minut, kdy jsme soupeře zatlačili a výrazně mu odskočili. Pak jsme nechali Frýdek vrátit se do hry, ale na druhou stranu musím říct, že oni mají hru bez gólmana sedm na šest výborně propracovanou. Hluchou fázi, kterou jsme měli ke konci prvního poločasu, si příště musíme odpustit,“ řekl trenér Talentu Plzeň Petr Štochl.

V úvodu druhé třicetiminutovky se Frýdek-Místek dokonce dostal do vedení.

„Na začátku druhé půle jsme měli problémy v útoku, za což nás soupeř trestal po rychlých kontrech. Představovali bychom si hrát celý zápas jako prvních dvacet minut. I když padlo hodně gólů, tak naše obrana nepropadla. Myslím si, že se zlepšujeme ve hře šesti proti sedmi. Věřím, že příště to bude zase o kousek lepší, protože stále z toho inkasujeme poměrně dost branek,“ uvedl trenér Plzně.

V 57. minutě za stavu 31:31 inkasoval červenou kartu hostující Zbránek. „Frýdek navíc dostal i trest dvě minuty a možná že mu Zbránek v obraně chyběl,“ prohlásil Štochl.

Plzeňský Talent měl sedm dvouminutových trestů. „Musím se na to podívat. nezdálo se mi, že bychom hráli až tak nečistě. Hodně vyloučených bylo jedním z faktorů, který vrátil Frýdek do hry. Po ranním rozboru si k tomu s kluky něco řekneme,“ konstatoval 48letý kouč.

Tradičně klíčovou roli hrál nejlepší střelec Talentu Daniel Bláha, který v neděli vstřelil jedenáct gólů.

„Dana je velmi těžké bránit, protože díky své výšce má obrovský rozsah pohybu. Těžko se blokuje a i jeden na jednoho není jednoduché proti němu hrát. Nesmíme ho ale herně utavit, protože série může být dlouhá. Leo Kaplan je stěžejním hráčemv obraně a alternuje na pivotu, Milan Škvařil chyběl, takže Dan byl ve velkém zápřahu, ale myslím si, že to zvládá skvěle,“ vysvětlil Štochl.

A co očekává od druhého zápasu? „Věřím, že my budeme mít více sil než soupeř. Nečekám jiný zápas, protože Frýdek si už potřetí vyzkoušel, že sedm na šest mu proti nám funguje. Naším úkolem bude vypořádat se s tím, jakým způsobem soupeř reagoval na naše herní situace,“ uzavřel Petr Štochl.