V tabulce desátí hosté nenechali lídra soutěže na chvilku vydechnout. Talent vedl v první půli až o pět branek (7:2, 8:3 a 10:5), ale úvodní třicetiminutovku prohrál 18:19.

„Do utkání jsme vstoupili dobře, hodně mě mrzí, že jsme nechali Jičín dotáhnout se, čímž jsme soupeře drželi v zápase celých šedesát minut. Zejména druhá část prvního poločasu byla z pohledu obrany slabší, v defenzivě jsme neměli příliš tlaku ani agresivity,“ řekl trenér Talentu Plzeň Petr Štochl.

Po přestávce domácí házenkáři čtyřmi brankami v řadě otočili skóre na 23:20 a Jičín už nepustili do vedení ani do rovnovážného stavu. Ve 47. minutě Talent vedl 30:25, necelých šest minut před koncem jen 31:30, ale víc hostům nedovolil a vyhrál 36:34.

„Dali jsme 36 gólů, takže v útoku to bylo dobré, byť jsme v něm udělali pár nepřesností. Věřím, že hra si bude sedat. Měli jsme některé hráče nemocné nebo hráli s lehčími zraněními. Na podzim jsme odehráli v Jičíně také vyrovnaný zápas do posledních pár minut. Bylo fajn, že na začátku druhé půle jsme zápas otočili a pak už většinou vedli o dva tři góly,“ prohlásil Štochl.

Plzeňský trenér hodně míchal sestavou i s posty některých hráčů. „Chtěl jsem pošetřit síly, takže jsme střídali po deseti patnácti minutách, abychom rozložili zátěž. Kvůli absenci Martina Říhy a Martina Nového museli na jejich postech někdy nezvykle alternovat jiní,“ vysvětlil.

Už v sobotu hraje Talent šlágr kola na hřišti druhé Karviné. „Tam náš výkon musí být ještě lepší,“ uvedl Petr Štochl.