Po sobotní porážce kritizoval trenér Talentu Petr Štochl nedostatečné nasazení a neplnění taktických pokynů. „Porážka o tři branky je nakonec aspoň výsledek, se kterým se dá v odvetě pracovat. Lotyši nás převýšili, byli víc vyhecovaní, líbili se mi i herně. My musíme zlepšit vlastní činnosti,“ řekl Štochl.

V nedělní odvetě Talent brzy prohrával 0:2, ale v polovině 11. minuty se dostal do třígólového vedení 6:3. Ve druhé polovině první půle opět doháněl ztrátu – 7:8. Těsně před koncem úvodní třicetiminutovky se dostal do postupového vedení – 15:11. Poločas skončil 15:12.

Trenér Petr Štochl.
Talent vstupuje do pohárové Evropy. Máme šanci na postup, říká Štochl

V polovině druhé dějství se domácím podařilo navýšit náskok na šest gólů – 22:16. Jenže na začátku 56. minuty to bylo už jen 26:23. Zároveň plzeňský pivot Jakub Šindelář dostal třetí dvouminutový trest a tím pádem červenou kartu. Drama vrcholilo. Dobele dvakrát snížilo na rozdíl dvou branek – 24:26 a 25:27, což by znamenalo konec plzeňského účinkování v evropském poháru. Talentu se v poslední minutě utkání zdařil obrat. V čase 59:15 zvýšil na 28:25 Jakub Douda. Osm sekund před vypršením 60. minuty si domácí trenér vzal oddechový čas a tři vteřiny před sirénou zajistil Talentu postup Říha – 29:25.

Už ve středu od 19 hodin hraje Plzeň duel čtvrtfinále Českého poháru v Jičíně.

Jakub Šindelář. Archivní snímek z finále play off házenkářské extraligy mužů - 3. zápas: Karviná - Talent tým Plzeňského kraje, 21. května 2022 v Karviné.
Na evropský pohár se těšíme. První zápas napoví, říká Šindelář