Finále play-off 2018
Talent Plzeň – Baník Karviná 24:30, 31:32, 30:29, 29:30. Konečný stav série: 1:3.

Talent začínal na palubovce Karviné dvěma zápasy a obě utkání prohrál. Nejblíže k vítězství byl v tom druhém, v němž po poločase vedl 17:15. Nicméně celý duel prohrál 31:32. Po týdnu se série za stavu 0:2 stěhovala na západ Čech. Doma se svěřencům tehdejšího trenéra Michala Tonara podařilo vyhrát třetí utkání 30:29, ale čtvrté utkání stejným výsledkem padli. Mistrem extraligy se tak stala Karviná, která vyhrála 3:1 na zápasy. „Finále rozhodl slabší výkon v prvním zápasu. Tím jsme dali Karviné naději, že by nás mohla porazit. Ve druhém utkání jsme sice také vedli, ale v oslabení se vyhrávat nedá. Čtvrtý zápas? Udělali jsme technické chyby a netrefovali prázdnou branku. Prohrávali jsme o šest gólů, ale ve druhé půli jsme znovu byli ve hře. Karviná byla nakonec šťastnější. Soupeři gratuluji,“ uvedl trenér Talentu Michal Tonar.

Hráli: Herajt, Šmíd, J. Štochl – Stehlík, M. Tonar ml., Poloz, Šindelář, Vinkelhöfer, Fořt, Ivančev, Šíra, Šafář, Šafránek, Chmelík.

Finále play-off 2019Talent Plzeň – Baník Karviná 31:27, 24:28, 22:29, 35:34, 32:30. Konečný stav série: 3:2.

Snad nejdramatičtější série ze všech, jejíž čtvrtý a pátý zápas rozhodl až sedmimetrový rozstřel. Finále se poprvé hrálo systémem jednou doma, jednou venku. Oproti předchozímu roku měl výhodu případného domácího pátého zápasu Talent. Za stavu 1:1 na zápasy Plzeň prohrála třetí domácí zápas, a tak musela v Karviné bezpodmínečně vyhrát. Čtvrtý duel skončil 29:29. Zápas tak musely rozhodnout sedmičky. Prvních pět sérií o vítězi nerozhodlo. V té šesté proměnil plzeňský Ivančev, ale karvinského Užeka vychytal gólman Herajt a bylo rozhodnuto. Pátý zápas skončil po šedesáti minutách 27:27 a došlo znovu na sedmičky. Hned v první sérii Brůnu vychytal Šmíd. Na plzeňské straně uspělo všech pět střelců. Talent tak vystřídal Karvinou na mistrovském trůnu. „Kluci v rozstřelu ukázali sílu. Sedmimetrové hody jsou hlavně o štěstí. Jsem rád, že naši brankáři zvládli sedmičky v Karviné i doma. Kluci každý den makali jako šrouby a mám radost, že se to ukázalo. V pátém utkání jsme nebyli v jednoduché situaci, protože jsme prohrávali o pět gólů,“ uvedl trenér Michal Tonar.

„Na sedmičku proti Brůnovi jsem šel s čistou hlavou a s pokyny od Péti Štochla (asistent trenéra, pozn. aut.). Před sedmičkami jsme si s Filipem Herajtem a Péťou sedli, vytipovali střelce Karviné a domluvili se, kdo si na koho věří. Chtěl jsem jít na Brůnu,“ prohlásil brankář Karel Šmíd.

Hráli: Šmíd, Herajt – M. Tonar ml., Douda, Vinkelhöfer, Ivančev, J. Tonar, Chmelík, Šindelář, Šafránek, Šíra, Stehlík, Nejdl, Bičiště, Wildt, Sedlák, Kačín.

Play-off 2020 Nehrálo se kvůli pandemii koronaviru.

Finále play-off 2021Talent tým Plzeňského kraje – Baník Karviná 26:27, 31:30, 24:22, 26:27, 27:23. Konečný stav série: 3:2.

Na lavičce plzeňských házenkářů před sezonou nedobrovolně skončil trenér Michal Tonar, kterého vystřídal jeho asistent Petr Štochl. Druhý a třetí zápas finálové série vyhrál Talent Plzeň (nově celým názvem Talent tým Plzeňského kraje) až v sedmimetrovém rozstřelu. Po výhře v Karviné si úřadující mistři přivezli domů mečbol v podobě vítězství 2:1 na zápasy. Jenže po jejich kolapsu v závěru čtvrtého zápasu došlo znovu na rozhodující pátý zápas. Necelých šest minut před koncem čtvrtého utkání Talent vedl 26:23, ale nakonec prohrál 26:27. Pátý duel se pro Talent vyvíjel slibně, když první poločas vyhrál 16:9. Ve druhé půli se Karviná dotáhla na pouhé dvě branky (23:21), ale Plzeň si nenechala vzít vedení a po výsledku 27:23 obhájila zlaté medaile.

„Mám obrovskou radost hlavně kvůli klukům, že to dotáhli do vítězného konce,“ těšilo trenéra Petra Štochla, který získal první mistrovský titul v roli hlavního trenéra.

Série připomínala tu z roku 2019, kdy také dvakrát rozhodovaly sedmičky. „Mám první titul v kariéře. Je to neskutečné, jsem nadšený a mám radost, že mohu být v týmu, v němž někteří borci vyhráli už pátý titul. Vážím si toho, že jsem s nimi v mužstvu,“ pronesl pivot Daniel Režnický.

Hráli: Šmíd, Herajt – Škvařil, Douda, Vinkelhöfer, Nejdl, Tonar, Stehlík, Šafránek, Režnický, Linhart, Šindelář, Kaplan, Říha, Wildt, Sedlák.

Finále play-off 2022Talent tým Plzeňského kraje – Baník Karviná 28:33, 32:25, 24:29, 26:25, 26:31. Konečný stav série 2:3.

Nejkomplikovanější cesta do finále ze všech dosavadních sérií proti Karviné. Talent tým Plzeňského kraje totiž odvracel vyřazení ve čtvrtfinále s Brnem i v semifinále proti Zubří, když prohrával 1:2 na zápasy. Také ve finále šampioni z předchozí sezony tahali za kratší konec provazu. Prohráli třetí zápas v Karviné a doma museli odvracet konec sezony. Čtvrtý duel vyhrál Talent doma 26:25, a tak o mistrovi musel rozhodnout pátý zápas na palubovce Baníku. V Karviné Plzeň ztrácela od začátku a celkově prohrála 26:31. Novými extraligovými mistry se stali házenkáři Karviné.

„Opět rozhodl začátek zápasu. Na rozdíl od Baníku jsme svoje šance nevyužili. Chtěl bych pogratulovat Karviné, protože celou sezonu hrála skvěle, vyhrála základní část a doma neprohrála ani jeden zápas. Zasloužené vítězství Baníku,“ řekl trenér Petr Štochl.

Plzeňský Talent sice neobhájil mistrovský titul, ale sezonu nemohl hodnotit jako neúspěšnou. „Po prohře ve finále se to těžko hodnotí, ale hráli jsme čtvrtfinále evropského poháru EHF, vyhráli jsme Český pohár a prohráli jsme pátý zápas finále extraligy, takže celkově je sezona úspěšná, ale samozřejmě je dobré poslední zápas sezony vyhrát,“ uvedl Štochl.

Hráli: Šmíd, Herajt – Škvařil, Stehlík, Nejdl, Říha, Režnický, Šafránek, Douda, Linhart, Šindelář, Vinkelhöfer, Kaplan, Korbel, Sedlák.