Sedmkrát se radovali z titulu, třikrát jim věšeli na krk stříbrné medaile. „Asi to děláme dobře,“ usmál se plzeňský kapitán Petr Vinkelhöfer, odchovanec Talentu, který byl u všech úspěchů v novodobé éře plzeňského klubu.

Něčím podobným se může pyšnit ještě Jakub Šindelář, ale ten bude letos ve finálové sérii s Karvinou chybět. Ve třetím semifinále s Kopřivnicí si přetrhl achilovku a už je po operaci.

A není to jediná ztráta Talent týmu Plzeňského kraje dlouhodobě zraněný je i další pivot Martin Nový a střední spojka Martin Říha.

Ale to nic nezmění na tom, že v Plzni myslí na obhajobu mistrovského titulu. „Když už jsme ve finále, porveme se o to,“ potvrdil Petr Štochl, trenér Talent týmu Plzeňského kraje.

Na boje s nesmiřitelným rivalem z Karviné, s nímž se Talent pravidelně střetává od roku 2018. Jednou se extraliga kvůli covidu nedohrála.

„Není to tedy nic překvapivého. Oběma týmům se dlouhodobě daří, asi máme zajímavý mix mladých hráčů s těmi zkušenějšími a Karviná je na tom podobně,“ hledal plzeňský kouč podobnost ve složení kádrů obou finalistů. Na hře Karviné je podle něho patrný rukopis trenéra Michala Brůny. „Dokáže maximálně využít silné stránky svých svěřenců. Ten tým má tvář, je velmi dobře poskládaný a funguje jim to,“ pochválil svůj trenérský protějšek, s nímž se dobře zná už z dob hráčské kariéry, kterou oba strávili ze značné části v německé bundeslize.

Dlouho pohromadě je i Talent tým Plzeňského kraje, i když před touto sezonou došlo k většímu počtu změn, ovládl základní část extraligy a teď bude usilovat o obhajobu titulu proti Karviné, která byla po 22 kolech druhá a v play-off také uhájila svoji pozici. Oba celky se letos střetly i v semifinále Českého poháru. „Moc už se asi nepřekvapíme, i když se pokusíme přinést nové prvky. I trenér Brůna je tím známý, často volí nové věci,“ usmál se Petr Štochl. Finálová série se rozehraje ve středu 15. května od 18 hodin v Plzni.

Kdo do ní vykročí lépe?