I tak se ale hned na první pokus vybralo bezmála sto tisíc. Po patnácti tisících dali dražitelé za dresy Jana Stehlíka a Michala Tonara, dalších deset přihodil jeden ze sponzorů klubu Stanislav Mareš a zbytek dorovnal šéf házenkářů Talent týmu Plzeňského kraje. „Prémie hráčů za prosinec půjdou také na konto nadace,“ prohlásil Pavel Drobil ve VIP prostorách městské sportovní haly na Slovanech, kde se uskutečnila první část dražby.

close Házenkáři Talent týmu Plzeňského kraje po extraligové porážce s pražskou Duklou (31:33) začali s dražbou dresů, jejíž výtěžek půjde na boj s rakovinou. info Zdroj: Hynek Sladký zoom_in Házenkáři Talent týmu Plzeňského kraje po extraligové porážce s pražskou Duklou (31:33) začali s dražbou dresů, jejíž výtěžek půjde na boj s rakovinou.

Do ní se teď mohou na oficiálním facebookovém účtu háženkářů Talentu zapojit i fanoušci plzeňského týmu, ale také široká veřejnost. „Letos jsme se po dobré zkušenosti z loňského roku rozhodli opět podpořit dobročinný projekt,“ pronesl sportovní ředitel Jan Štochl.

Fotogalerie: Talent růžovka

Loono je tým mladých lékařů, studentů medicíny a dalších profesionálů. Skrze workshopy, školení a webináře ve školách a firmách vzdělávají veřejnost o důležitosti prevence onkologických onemocnění, mimo jiné i rakoviny varlat a prsou. Loni se podařilo na podporu boje proti těmto zákeřným nemocem vybrat téměř 200 tisíc Kč. Překoná letošní vybraná částka tuto hranici?