Bránu Mostu střežila explzeňská brankářka Karin Řezáčová.

Téměř dvacet minut se hrál vyrovnaný zápas, v němž DHC Plzeň chvíli vedl. Jenže od 19. do 25. minuty vstřelil Most šest gólů za sebou – 10:16. Na konci prvního poločasu dostala domácí Nikola Melicharová červenou kartu za třetí dvouminutový trest. Po první půli prohrávaly plzeňské hráčky 13:18.

Lavička DHC Plzeň se raduje z gólu do brány Zory Olomouc.  
Famózní obrat házenkářek DHC Plzeň

Na konci 39. minuty domácí házenkářky snížily na 20:22, ale vzápětí Mostečanky opět daly šest branek za sebou – 20:28. Ve 47. minutě viděla nejlepší střelkyně Mostu Eszter Ogonovszky červenou kartu. Šest minut před koncem Plzeň prohrávala 23:34. Skóre se zastavilo na 28:36. Tento víkend je reprezentační přestávka.

„Utkání se mi hodnotí velmi smutně, protože se nám zranila hráčka a bylo to pouze vyústěním dění na hřišti. Dále se k tomu nechci vyjadřovat. Hrála se dynamická házená a zápas měl úroveň. Několikrát jsme se na soupeře dotáhli, ale pak přišla naše slabá chvilka v zakončení, a proto vznikl osmibrankový rozdíl. Děvčata i v okleštěné sestavě podala výkon, na který jsem hrdý. Teď si musíme doléčit šrámy a využít repre pauzu na restart do dalších důležitých zápasů,“ řekl klubovému webu trenér DHC Plzeň Richard Řezáč.

DHC Plzeň - Sokol Písek 29:31, 17. září 2023.
DHC Plzeň padl doma s Pískem