Plzeňští házenkáři si v první půli druhého duelu vypracovali solidní šestigólový náskok (18:12) i díky skvělému Filipovi Herajtovi v bráně a většímu počtu technických chyb Frýdku-Místku.

„První zápas se nám brankářům příliš nepovedl, ale dneska je to lepší, i proto vedeme vyšším brankovým rozdílem. Myslím si, že i lépe bráníme hru soupeře sedm na šest bez gólmana,“ říkal v poločasové přestávce do kamer České televize brankář Talentu Plzeň Filip Herajt.

Také druhá třicetiminutovka byla v režii domácích házenkářů. Ve 46. minutě Talent už vedl rozdílem deseti gólů 23:13.

Trenér Plzně Petr Štochl tak mohl poslat na palubovku hráče z lavičky a nechat odpočinout své klíčové muže.

1. zápas čtvrtfinále play-off: Talent tým Plzeňského kraje - Frýdek-Místek 35:33, 24. března 2024.
FOTO, VIDEO: Talent vykročil do play-off vítězstvím

Domácí se třikrát dostali do 11brankového náskoku, který Frýdek-Místek čtyřmi góly za sebou zkorigoval, ale poslední slovo měl Talent v podobě tří branek v řadě. Poslední gól zápasu vstřelil plzeňský brankář Marek Štefanič, který vystřídal Herajta a rovněž se blýskl několika parádními zákroky.

Talent Plzeň vyhrál 33:23 a jeho nejlepším střelcem byl opět 18letý Daniel Bláha, který se trefil sedmkrát. „Dneska jsme lépe bránili a v útoku jsme hráli to, co jsme měli. Soupeř si mě více hlídal, ale tím se otevíral prostor pro spoluhráče. Ve Frýdku budeme chtít hrát minimálně stejně jako dneska, abychom znovu vyhráli,“ uvedl Bláha.

Na archivním snímku zápas Talent tým Plzeňského kraje - Frýdek-Místek 32:32.
Z týmu cítím úžasnou energii, říká před startem play-off trenér Štochl