Vzhledem k tomu, že postupují i čtyři nejlepší týmy ze třetích míst, šance na postup je veliká. „Ale nic nepočítáme, chceme obsadit ve skupině druhé místo,“ zdůraznil Daniel Čurda, asistent norského kouče Benta Dahla.

Nijak nekalkuloval ani s tím, že k tomu stačí i prohra až o tři góly, protože na podzim přivezl český tým z Portugalska vítězství 30:26.

„Nekoukáme na to. Jdeme do zápasu s cílem vyhrát a dobře se připravit na olympijskou kvalifikaci, která nás čeká příští týden,“ zmínil Čurda boje o Paříž, v nichž se Češky ve Španělsku postupně střetnou s domácím celkem, Nizozemskem a Argentinou.

„Každý z nás na to asi občas pomyslí, ale to přijde na řadu až od pondělí,“ zdůraznil reprezentační asistent.

V podobném duchu mluvila i zkušená křídelnice Veronika Malá, která se do reprezentace vrátila po zranění kotníku. Upozornila, že nedělní zápas bude mít náboj.

„Portugalkám jde o všechno, zkusí i nemožné,“ připomněla, že soupeř potřebuje každý bod, aby mohl eventuálně pomýšlet na postup na Euro ze třetího místa.

„Čekáme, že vytáhnou vysunutou obranu, připravujeme se na to. Ale klíčová může být i naše defenziva. Musím však říct, že portugalská házená udělala v poslední době pokrok,“ uznala házenkářka bundesligového Bietigheimu. Je jednou z hráček, které před dvěma lety zažily v Plzni vítězství nad olympijskými šampionkami z Francie.

„Trošku jsme se o tom s holkama bavily. Hrajeme v Plzni rády, i kvůli skvělému publiku chceme vyhrát,“ dodala včera Veronika Malá.

Zdroj: Youtube

České házenkářky měly měly za sebou dlouhou cestu z Finska, kde domácí tým jasně přehrály 43:23. „Jsme si vědomi vlastní síly, chtěli jsme vyhrát výraznějším rozdílem. A to se povedlo, od začátku jsme dominovali a díky tomu jsme mohli rozložit síly na více hráček,“ potěšilo Čurdu, který se s ženskou reprezentací vrací do dobře známých míst, protože v Plzni působil jako hráč.

„Cestou z letiště jsme se o tom s Bentem (Dahl) a Geirem (druhý asistent Oustopr) bavili. I oni tady byli kdysi s Drammenem. Já se do Plzně vždycky rád vracel i jako soupeř. Fanoušci jsou tady skvělí, umí vytvořit parádní kulisu,“ zavzpomínal reprezentační asistent s tím, že se těší na zaplněnou halu.

Ale na nostalgii není čas, teď je tady od toho, aby české házenkářky připravil na nebezpečné Portugalky.

„Hrají běhavou a dynamickou házenou, jsou to rychlé hráčky s nízkým těžištěm. Umí se dobře prosadit v souboji jedna na jednu. Musíme být kompaktní v defenzivě, abychom jim zamezili využít tyto individuální kvality,“ upozornil Čurda včera odpoledne krátce před tím, než zamířil se svými svěřenkyněmi do posilovny.

Jediný házenkářský trénink je čeká dnes dopoledne a zítra v 18 hodin jdou na to.

Budou pak slavit postup na prosincové Euro?