„Toto vyjádření (Brůny k faulu Chmelíka na Soláka, pozn. aut.) hrubě poškozuje dobré jméno samotného hráče i klubu Talent Plzeň. Jednání popisované trenérem Brůnou se v žádném případě neslučuje s filozofií, kterou náš klub razí, ani s definicí sportu jako takového. Nikdy neměl žádný z hráčů úkol atakovat hráče soupeře za účelem jej zranit, uvažování tohoto typu je nám zcela cizí. Klub se proti tomuto nařčení důrazně vymezuje,“ napsal plzeňský klub na svém webu.

Ve 13. minutě Chmelík zatáhl Soláka ve výskoku za dres, reprezentační házenkář nekontrolovatelně spadl na zem a plzeňský házenkář byl po červené kartě přímo vyloučený. Spojka Baníku dál pokračovala ve hře a při dalším útoku a nezaviněném pádu si zlomila klíční kost. Ve zbytku duelu a v rozhodujícím pátém utkání Solák nehrál.

Chmelík dostal kromě červené karty i modrou, která znamenala jeho stopku v pátém finálovém utkání a disciplinární řízení.

„Sám hráč se rovněž na webu našeho klubu k celé záležitosti vyjádřil a za faul se omluvil. Klub za hráčem plně stojí a znovu opakujeme, že uvažování ve smyslu úmyslného zranění hráče soupeře zcela odmítáme,“ zveřejnil Talent Plzeň.

Plzenští házenkáři na domácí palubovce porazili v pátém finálovém utkání celek Karviné a stali se vítězem nejvyšší domácí házenkářské soutěže.
FOTO, VIDEO: Mistři! Talent předvedl ve finále velký obrat

Novopečení šampioni extraligy připomněli Brůnovi jeho zprávu přes Messenger v průběhu finálové série 2020/2021 Milanu Škvařilovi, kterému vyhrožoval fyzickou likvidací.

„Mimo jiné citujeme – ,,pošlu někoho, ať ti urve ruku zezadu. Zepředu bohužel nikoho tak jak ty silného zatím nemám“ – konec citace. Celou záležitost jsme řešili v rámci snahy o korektní vztahy s Baníkem jen rozhovorem trenéra Petra Štochla přímo s trenérem Brůnou a událost veřejně neventilovali,“ uvedl Talent s tím, že zprávy má k dispozici.

„Michal Brůna podle našeho názoru svým vyjádřením po čtvrtém finále přispěl k eskalaci napětí mezi kluby, mezi hráči i mezi diváky,a poškodil i dojem z finálové série, která měla jinak skvělou sportovní úroveň a plnila obě haly diváky,“ uzavřel vyjádření Talent tým Plzeňského kraje.

Filip Herajt. Plzenští házenkáři na domácí palubovce porazili v pátém finálovém utkání celek Karviné a stali se vítězem nejvyšší domácí házenkářské soutěže.
Měl jsem motivaci vyrovnat se Galošovi, říká brankář Talentu Herajt