„Doma s Frýdkem bychom měli vyhrát, ale s ohledem na průběh zápasu je bod zisk. Soupeř na nás vyrukoval s perfektní taktikou, která mu 15 minut vycházela. První čtvrt hodinu nás Frýdek jednoznačně přejel. Remíza je férový výsledek,“ tvrdil Karel Šmíd.

Třicetiletý gólman byl hodně kritický právě kvůli prvnímu poločasu, který Talent prohrál 14:20. „Všechno nefungovalo. Když začnu od nás brankářů, tak skoro nic jsme nechytili. Ale obrana nám moc nepomohla, na mě nešla střela z dálky, byla tam jedna sedmička, proskoky, náskoky z křídel, což jsou pro brankáře strašně těžké střely, aby se chytil. Nechci se ale vymlouvat, protože můj výkon byl špatný, ale to bohužel celého mužstva,“ řekl.

Plzeňští brankáři nechodí v poločasové přestávce do šatny, a tak Šmíd neměl bezprostředně po zápase ponětí, co se za zavřenými dveřmi dělo. „Tím výkonem bychom si pořádnou bouřku v šatně všichni zasloužili,“ přiznal brankář plzeňského Talentu.

Talent tým Plzeňského kraje - Frýdek-Místek 32:32.
Talent prohrával o sedm gólů, ale zápas s Frýdkem-Místkem dokázal zremizovat

Ve druhé půli se Karel Šmíd vrátil do brány Talentu a nejen svými zákroky, ale i dvěma vstřelenými góly do prázdné svatyně Frýdku.

„Vykompenzoval jsem si špatný začátek, ale celkový výkon nebyl vůbec povedený, Posledními 15 minutami jsme naštěstí vynahradili těch prvních 15 minut,“ kvitoval Šmíd.

„Spoluhráči a trenéři vědí, že neumím házet, takže odvahu to chce, ale naštěstí mně to vyšlo,“ dodal ke svým dvěma gólům.

Talent teď čeká série tří zápasů venku. „Do venkovní šňůry by se nám šlo líp s plným počtem bodů. Takže jsem si na sebe trochu vytvořili tlak, ale myslím si, že jsme zkušený a silný tým, který umí hrát pod tlakem,“ prohlásil Karel Šmíd.

Na archivním snímku zápas 1. kola extraligy Talent - Lovosice, 31. srpna 2023.
Štochl: Výhra ve Veselí je velmi pozitivní, ale výkon byl horší než s Lovosicemi