Loni se úněšovští hasiči potýkali například s požárem lisu v Líšťanech, zasahovali například i u požáru vysokého napětí, odpadu, stohu, auta nebo pomáhali s odstraňováním polomů. Období z posledních let, ve kterém měli úněšovští hasiči nejvíce práce, bylo ale mezi 6. a 10. srpnem 2007.

„To byl týden, kdy jsme jeli k požáru lesa, další den hasit rodinný domek a pak ještě dvakrát do zatopené Pakoslavi. Navíc jsme tam odvoláni z ukázky, kterou jsme dělali v dětském táboře, takže jsme se opravdu nenudili,“ vzpomíná Radek Sak. Tehdy se do Pakoslavi přihnal prudký přívalový déšť. Obrovské proudy vody a bahna téměř úplně zničily náves a silnici, voda vyplavila sklepy a zahrady a znečistila studny. „Na návsi bylo tolik vody, že když jsme tam přijeli s trambusem, byla jeho kola téměř celá pod hladinou,“ vypráví další z hasičů Václav Huspek.

Kromě pomoci s čerpáním vody a úklidovými pracemi tady úněšovští museli také evakuovat chataře za rybníkem, kteří prý spali, zatímco se jim voda už téměř valila do chalupy.

Další informace a zajímavé příběhy hasičů z vašeho regionu i celé ČR naleznete ZDE.

Jednotka úněšovských hasičů je zařazená do třetí kategorie požární ochrany, a zasahuje tedy i mimo území obce. Co se týče techniky, potřebovali by ale trochu modernější, stále jim totiž slouží jen trambus vyrobený v roce 1982 a jen o tři roky mladší avie.

Sbor se však nestará jen o majetek a bezpečí občanů, ale i o kulturu a zábavu pro ostatní obyvatele Úněšova. Pořádá například pouť, zábavy, dětské dny nebo akce ke konci prázdnin. Společně s hornobělskými hasiči letní tábor pro děti. Že se v práci s dětmi Úněšovským daří, je vidět i na tom, že je jich kolem 15 ve sboru. Úněšovským hasičům se daří i v požárním sportu. „Dorostenky teď byly na mistrovství republiky a muži skončili třetí na okrese,“ prozradil velitel úněšovských hasičů Josef Sak. Sbor každý rok pořádá hasičskou soutěž Globus Cup, na kterou se sjíždí pravidelně kolem šedesátky dětských týmů. S Globus Cupem jsou v rámci Hasičského víkendu v Plzni spojené i se závody na 100 metrů s překážkami na košutecké stanici HZS.