Už ale jeli krotit plameny například i do vepřína v Seči, což zabralo celou noc. „Hořela tam porodnice se dvěma tisíci selat. Byl tehdy strašný vítr, takže jsme měli strach, aby se oheň nerozšířil na další budovy,“ popisuje jednatel SDH Střížovice Vladimír Plic situaci, kterou se naštěstí podařilo hasičům zvládnout a zachránit tak alespoň ostatní prasata ve vedlejších objektech.

Sbor dobrovolných hasičů byl ve Střížovicích založen už v roce 1897. V současné době má 93 členů, přičemž 14 z nich je v zásahové jednotce. Střížovičtí hasiči patří mezi velmi aktivní spolky v obci a pomáhají při organizaci nejrůznějších akcí. Navíc pořádají například bál nebo mikulášskou nadílku pro děti.
Střížovičtí hasiči se věnují i požárnímu sportu v rámci okrsku. Mají dvě mužská, dvě ženská družstva a jeden tým dětí. Ale jak sami říkají, nemají velké sportovní ambice. Na závody jezdí spíše pro zábavu a udržování vztahů. „Máme jen dvanáctku stříkačku, takže jsou to spíš takové srandamače. Raději investujeme do zásahového než sportovního vybavení,“ podotýká Plic s tím, že loni dostali střížovičtí hasiči od přeštických dobrovolných hasičů trambus z roku 1978, který je po generálce. Dále je jednotka vybavena například i dýchacími přístroji a motorovými pilami.