K dobře vybavenému trambusu dostala jednotka v roce 2006 ještě další cisternovou automobilovou stříkačku. Většinou s touto technikou vyjíždí k požárům a dopravním nehodám.

Například loni na konci září museli kralovičtí hasiči vyprošťovat i svého známého, který zůstal zaklíněn v autě. Jeho passat mezi sebe zmáčkly dva kamiony na silnici I/27 nad Plasy u žebnické křižovatky. „Řidič se snažil vytáhnout na místo spolujezdce, ale nohy měl zaklíněné pod volantem. Společně s plaskými profesionály jsme jej vyprostili. Vrtulník jej převezl do nemocnice. Dopadlo to dobře, je v pořádku,“ prozradil velitel kralovické jednotky František Lüftner s tím, že se kralovičtí hasiči postarali i o řidiče jednoho z kamionů, který byl v šoku.

Sbor dobrovolných hasičů Kralovice nezajišťuje ale jen pomoc v případě nějakých neštěstí. Pro dobrou náladu svých spoluobčanů už od války pořádá každý rok hasičský bál. Oblíbená je i každoroční soutěž v požárním sportu, která se koná na netradičním povrchu. Požární útoky tu totiž hasičská družstva předvádí na náměstí pokrytém dlažebními kostkami. Díky tomuto terénu se hadice občas rozpojí a diváci dostanou spršku.

Letos se na těchto závodech 5. září poprvé představí i družstvo kralovických dětí. „Měli jsme dlouhý půst, co se týče mládeže. Ne že by bylo v Kralovicích málo dětí, šlo spíš o to, že je neměl kdo vést. Teď se k tomu uvolila Renata Kozová, takže můžeme opět založit hasičskou přípravku pro děti od čtyř do šesti let,“ svěřil se Lüftner.

Práci s dětmi ale jinak kralovičtí hasiči znají. Pro místní školáky dělají v hasičské zbrojnici dny otevřených dveří. A každý rok ve škole i ukázku zásahu, při kterém žáky i evakuují. Pro hasiče je tato akce zároveň i cvičením.