K dispozici má čtyři zásahové vozy. „Je vidět, že našemu zřizovateli, tedy městu a jeho zastupitelům, není lhostejná bezpečnost občanů. Z rozpočtu každý rok vyčlení nemalé finanční prostředky na naše vybavení, školení a provoz výjezdové jednotky,“ říká velitel kaznějovských hasičů Martin Lesch.

Investice do vybavení hasičů už se mnohokrát vyplatily. Například letos v zimě mohli hasiči díky tomu, že mají i ambuvaky (tedy podtlakové dlahy a nosítka), pomoci paní, která ošklivě upadla na náledí. Kaznějovští hasiči mohou krotit plameny, poradí si s technickými problémy, mezi kterými v poslední době dominuje čerpání vody například ze sklepů. Vybavení mají i na únik nebezpečných látek nebo na likvidaci vos, sršní a podobně. K plnohodnotné výbavě, jakou mají profesionálové, chybí snad jen technika k vyprošťování zraněných z nabouraných aut.

Hasiči z Kaznějova už zachránili i několik lidských životů. Například loni na konci června zalarmovalo krajské operační středisko kaznějovskou výjezdovou jednotku společně s plaskými profesionály kvůli topícímu se Ukrajinci. Opilý spadl do požární nádrže. Hasičům se jej podařilo vytáhnout a do příjezdu záchranné zdravotnické služby jej resuscitovali. Přivést muže zpět k životu se hasičům podařilo, ovšem vzhledem k tomu, že šlo o cizince, už neví, jak poté dopadl.

Další informace a zajímavé příběhy hasičů z vašeho regionu i celé ČR naleznete ZDE.

Sbor dobrovolných hasičů Kaznějov už funguje 115 let. A snad je postaráno i o jeho budoucnost, protože na rozdíl od mnoha jiných sborů se nepotýká s nezájmem nové generace, a děti tak mají čtyři závodní družstva. SDH Kaznějov se také zúčastňuje mnoha společenských akcí, na kterých je vždy vítána jejich polní kuchyně. Největší chloubou sboru je bezesporu historické zásahové vozidlo Erena z roku 1951. „Je jedním z mála v republice, které má původní zelený lak. Vtršina ostatních byla přestříkaná na červeno,“ prozradil starosta SDH Kaznějov Milan Štefl.