A zúčastnili se ho i němečtí kolegové z družebního hasičského sboru Zeulenroda–Triebes. Šlo vlastně o výcvikový tábor v Přehýšově u rybníka spojený i se školeními například v oblasti civilní ochrany a oživením technicko–taktických dat, nacvičení pomoci na vodě nebo ve výšce. Přijelo sem přes 80 dobrovolných hasičů z v Nýřan, Zbůchu, Líní, Rochlova, Vejprnic, Blatnice, Přehýšova a Hěřmanovy Huti.

Všechny tyto sbory už sice zažili společný ostrý zásah například při loňském požáru dřevěné haly v areálu spediční firmy Logspeed v Nýřanech, ale tady měly konečně pořádný prostor se vzájemně lépe poznat. V pátek odpoledne hasiči postavili základnu s vojenskými stany, polní kuchyní a mobilním záchodem i sprchou. Rozdělili si hlídky a seznámili s programem. Ovšem nečekali, že první prověrka přijde již v noci na sobotu. Táborem se rozezněl poplach kvůli rozsáhlému požáru lesa. I když měli hasiči situaci komplikovanou tím, že nesměli používat vysílačky a domlouvali se pomocí světelných signálů, všichni si podle jednoho z organizátorů akce Roberta Kučery dokázali s pomyslným ohněm dobře poradit.

Další informace a zajímavé příběhy hasičů z vašeho regionu i celé ČR naleznete ZDE.

„Během jednoho víkendu jsme stihli zvládnout tolik odborné přípravy, která by jinak zabrala mnoho sobot. Takže jsem velmi spokojený a budeme se snažit, aby se to opakovalo i v příštích letech,“ pochvaloval si akci zástupce velitele hasičského okrsku Nýřansko Josef Šlauf. Mile ho prý překvapil přístup mladých hasičů i k takovým aktivitám jako brzká raní rozcvička nebo pochodové cvičení. Kučera dodal, že myšlenku, jak ušetřit dobrovolným hasičům čas a cesty na jednotlivá školení spojením do jedné akce, okoukal v Německu.

Přestože náplň byla velmi bohatá, hasiči si v sobotu stihli zajet i na soutěž v požárním útoku konanou v Pňovanech k výročí sboru a cestou zpět pogratulovat vochovskému veliteli a bývalému okresnímu funkcionáři Milanu Dubovi, který slavil 60. narozeniny. Tato cesta vzbudila dost velkou pozornost, protože neuvěřitelně dlouhá kolona hasičských vozů samozřejmě ve Vochově na přivítanou spustila houkačky. Ty pak museli ještě v sobotu večer spustit Vejprničtí znovu, protože u nich v obci hořel odpad.

Připravenost hasičů z Nýřanska potěšila i starosty obcí, kteří se na své lidi svatého Floriána přijeli do Přehýšova podívat.