Právě zkušený stoper vedoucího celku krajského přeboru v libereckém regionu je další hvězdou unikátního seriálu Deníku, jenž vznikl u příležitosti mistrovství světa. Začtěte se do osudů fotbalistů ze zahraničí, kteří se náhodou nebo cíleně ocitli v Česku.

Jak vidíte fakt, že se mistrovství světa koná v Kataru, který navíc rychle ztratil naději na postup ze skupiny?
V zásadě si myslím, že je dobře, že se taková akce poprvé koná v arabské zemi. Fotbal je mezinárodní a je doma po celém světě. Pokud však máme věřit médiím, rychle dojdeme k závěru, že vše kolem tohoto mistrovství světa je přinejmenším pochybné, ne-li skandální.

close info Zdroj: Deník zoom_in

Nevadí vám, že je MS v listopadu a prosinci?
Mně osobně to nevadí, i když je příjemné sledovat v létě zápasy společně s přáteli na pivní zahrádce. Myslím, že hráči s tím mají mnohem větší problém.

Může být jiné klima tedy pro hráče problém?
Stadiony jsou klimatizované. Během zápasů se tedy neočekává, že by se vyskytly problémy způsobené horkem, ale není to obvyklé.

Koukáte pravidelně na zápasy katarského šampionátu?
Něco jsem viděl a pravděpodobně se podívám na dalších několik zápasů. Profesionální fotbal pro mě ale kvůli extrémní komercializaci sportu ztratil hodně ze své přitažlivosti. Upřímně řečeno, regionální amatérské ligy mi přijdou zajímavější.

Jak vidíte šance Německa ve skupině s Japonskem, Kostarikou a Španělskem po německém klopýtnutí s Japonskem?
Německo a Španělsko půjdou do osmifinále společně. Pak uvidíme, zda budou mít potřebné štěstí. Ale k tomu, abychom se nakonec (Německo) dostali na vrchol, podle mě chybí skutečný útočník.

Kdo je podle vás největší favorit MS?
Stručně řečeno, sázím na Francii.

Kdo by mohl být černým koněm turnaje?

Možná Švýcarsko, v kvalifikaci za sebou nechalo i Itálii. Věřil jsem i Dánsku, ale to neuspělo.