"Ladislavu Valáškovi patří dík za jeho dosavadní práci, obětavost a profesionální přístup,. Dovedu si představit, že jeho znalostí a zkušenosti dokážeme využívat i v budoucnosti,“ ocenil Miroslav Kříž práci prezidenta klubu a následně i předsedy představenstva.

„Z Plzně odcházím s pocitem, že se řada věcí podařila realizovat a na některých je potřeba ještě zapracovat, aby se Plzeň trvale usadila v ´lepší´ společnosti ligových klubů. Důležité bude, aby se dál využil veškerý potenciál včetně kvalitní mládežnické základny, kterou je Plzeň proslulá a který tu nesporně je. V Plzni jsem působil něco málo přes dva roky a odnáším si z ní vzpomínky na celý život,“ uvedl Ladislav Valášek.

Dozorčí rada schválila do funkce generálního manažera Zdeňka Kořínka. "Věříme, že Zdeněk Kořínek naplno využije svých dlouholetých zkušeností s profesionálním fotbalem a bude pokračovat v nastolené cestě," dodal Miroslav Kříž v tiskovém prohlášení, které klub ve čtvrtek vydal.

Šestačtyřicetiletý Zdeněk Kořínek je rodákem z Olomouce, kde v šesti letech začal s fotbalem a propracoval se až do ligového A týmu. Koučem Sigmy byl v té době současný trenér české reprezentace Karel Brückner.

V době vojenské služby se Zdeněk Kořínek ocitl poprvé na západě Čech, narukoval totiž do Rudé hvězdy Cheb. „Tehdy ji vedli plzeňští trenéři Jiří Lopata a František Plass,“ připomíná Zdeněk Kořínek. Z Chebu se stěhoval do Třince a následně potom do Chomutova a v závěru hráčské kariéry přestoupil do Českých Budějovic.

„Pak přišlo zahraniční angažmá v Rakousku. Během této doby jsem rovněž pracoval u německé firmy,“ říká Kořínek.

Před třemi roky dostal nabídku od prvoligových Českých Budějovic. „Nastoupil jsem do funkce výkonného ředitele, později člena představenstva. V této funkci jsem byl až do léta letošního roku. Potom došlo v Budějovicích k organizačním změnám, kdy se Karel Poborský posunul na funkci prezidenta klubu a na sportovní záležitosti si přivedl Jirku Kotrbu. Já začal pracovat na postu technického manažera,“ líčí Kořínek.

Nad nabídkou Viktorie Plzeň dlouho nepřemýšlel. „Vzal jsem si pár dnů na rozmyšlenou, ale šlo jen o to, přesvědčit rodinu, aby se mnou šla do Plzně. Nechci tu být sám, do Plzně se chci přestěhovat. Záležitost se podařilo úspěšně vyřešit, a proto jsem na nabídku majitelů kývl,“ dodává nový generální manažer FC Viktoria Plzeň Zdeněk Kořínek.