Osmadvacetiletý zadák po letním příchodu z Jablonce hrál stabilně ve stoperské dvojici s kapitánem Romanem Hubníkem. Během podzimu ho ale ze sestavy vytlačil Lukáš Hejda.V minulém kole doma proti Olomouci se Pernica do sestavy vrátil, protože Hejda pyká do konce podzimní sezony za vyloučení v utkání s Libercem. Luděk Pernica se chystá i na páteční utkání18. kola, ve kterém se Viktoria představí ve Zlíně.

Vy jste nastoupil už v prvním vzájemném podzimním zápase doma proti Zlínu. jak na to utkání vzpomínáte?
Bylo to na začátku sezony, to bývají těžké zápasy. Utkání jsme vyhráli, jak už je na podzim u nás zvykem, těsně 1:0, navíc po úporném boji. Vítězný gól jsme vstřelili až v závěru zápasu, dal ho Míša Krmenčík v 77. minutě. Zlín hrál nepříjemným systémem 3-5-2, který se pak v průběhu utkání změnil na 5-3-2, kdy měli tři stopery, falešná křídla a vpředu dvě věže.

Jak se vám se vám proti urostlým útočníkům Zlína hrálo?
Těžko. Tehdy hrál Beauguel, v útoku nastupují i Železník či Vyhnal. Všechno to jsou nepříjemní, siloví, soubojoví útočníci, proti kterým není jednoduché hrát. Navíc teď bude Zlín doma, takže nás čeká těžký zápas. Soupeři se na podzim daří, po sedmnácti kolech má třicet bodů, s čímž může být spokojen. Zejména doma hraje Zlín velmi dobře, o to může být zápas pro nás těžší.

V minulé kole ale Zlín prohrál v Jablonci 0:4. Zeptáte se bývalých spoluhráčů v Jablonci, jak na Zlín?
Zápas jsem bohužel v televizi neviděl, ale nějaké aktuální informace od kluků si samozřejmě zjistím. To hlavní ale dostaneme od našich trenérů, podíváme se na video. Oni nás na zápas určitě dobře připraví.