Trenéra Viktorie Karla Krejčího nepotěšili jeho svěřenci výsledkem ani výkonem. „Nebyla to příjemná podívaná. Zápas jsme nezvládli, jsem zklamaný," hledal těžko slova bezprostředně po utkání rozčarovaný plzeňský kouč.

Viktoria v první půlhodině zápasu držela míč, pak se ale začal prosazovat soupeř. Ve 37. min. ještě Kozáčik při šanci Mitriševa uhájil čisté konto, ale z následného rohu už ho stejný hráč hlavou překonal.

„Měli jsme šanci otevřít skóre, ale trefili jsme břevno. Pak nás bohužel soupeř potrestal ze standardní situace lacinou brankou, konstatoval," smutně kouč Viktorie.

Viktoria si se standardními situacemi soupeře nevěděla rady. Druhý gól po hodině hry inkasovala z rozehraného přímého kopu, když Kolář neuhlídal nabíhajícího Marokánce Aissatiho.

V 67. minutě pak Kozáčika potřetí překonal z hranice šestnáctky přízemní střelou k tyči Rumun Grozav a na hřišti už od té chvíle bylo jen jedno mužstvo – Těrek Groznyj.

„Soupeř pak v utkání dominoval a vyhrál 3:0. My jsme sice v závěru trefili rovněž po standardce tyč, ale z utkání nejsem nadšený. V negativním smyslu slova mně hráči před ligou zamotali hlavu," přiznal trenér Krejčí.

„Někteří kluci si stěžovali na žaludeční problémy, ale na to se nechci vymlouvat. V utkání jsme nevypadali dobře. Do začátku ligy máme týden a musíme se zlepšit ve všech směrech," zdůraznil kouč.

Už před utkáním trenér Krejčí prohlásil, že o složení sestavy nemá ještě na několika místech definitivně jasno. A zápas s Těrekem mu to vůbec neusnadnil.

„Je to pro mě ještě složitější otázka než předtím," přiznal trenér Krejčí.

Včera se fotbalisté Viktorie Plzeň vrátili domů a po krátkém volnu zahájí přípravu na úvodní duel jarní části Synot ligy, který sehrají v neděli v Uherském Hradišti od 16.00 hodin proti Slovácku.

Trenér Západočechů má v každém případě do nedělního zápasu o čem přemýšlet. „Některé věci je třeba si tvrdě vyříkat," připustil.

Na nevydařené generálce ale vidí i jedno pozitivum. „Byla to taková facka v pravou chvíli. Věřím, že nás to do začátku ligy nastartuje," přeje si trenér Karel Krejčí.