Mají za sebou druhý zápas ve skupině
o udržení a podruhé bodovaly. Fotbalistky Viktorie po úvodní bezbrankové remíze v Liberci dosáhly na body
i v Pardubicích, kde zvítězily bez problémů 2:0.

Západočešky tak mají od posledního sestupového místa odstup již sedm bodů.

V duelu posledního
a předposledního týmu tabulky měly od počátku navrch viktoriánky. Kombinační hrou získávaly převahu v poli a vytvářely si i slibné brankové příležitosti.

Blízko prvního gólu zápasu byly Markelová a po ní Mrázová, ale neuspěly. „Chyběl nám větší důraz
v koncovce," posteskl si trenér Viktorie Karel Rada.

Ve 24. minutě to na sebe vzala obránkyně Jablončíková. Zimní posila Viktorie
z pražské Sparty odvážně vnikla do šestnáctky a prostřelila pardubickou brankářku – 0:1.

Ve druhém poločase tempo hry opadlo. Plzeňanky kontrolovaly hru a nepustily domácí hráčky za celý zápas do jediné vážnější brankové příležitosti.

V závěru zápasu si pak Viktoria pojistila vítězství a zisk tří důležitých bodů. Tři minuty před koncem zápasu se po centru na zadní tyč dostala k míči Mrázová a poslala zblízka míč do sítě.

„Jsem moc rád, že se nám vstup do bojů ve skupině o záchranu vydařil. Ze dvou zápasů jsme vytěžili čtyři body, což nám do dalších zápasů dává mnohem větší klid. Bodového zisku si vážím o to více, že jsme obě utkání odehráli na hřištích soupeřů," uvedl trenér Viktorie Karel Rada.

Ženy Viktorie si mohou zajistit ligovou příslušnost už tuto neděli, pokud porazí doma Duklu a Pardubice nevyhrají v Liberci.