Ženy Viktorie se potýkají se zimní dřinou už od Tří králů. Právě šestého ledna zahájily zimní přípravu na jarní část sezony nejvyšší soutěže.

„Připravujeme se třikrát týdně a tréninky jsou pochopitelně zaměřené na kondici. Pravda je, že se děvčata v lednu s míčem moc nepotkají," potvrzuje trenér prvoligového družstva žen Viktorie Plzeň Karel Fajfrlík.

K běhání využívá ženský tým Viktorie především parku v areálu ve Štruncových sadech.

„Běháme také po schodech k oběma řekách a také chodíme na schody na tribuně v Doosan Areně ve Štruncových sadech. Je to nepříjemná zimní dřina, ale bez ní se v sezoně neobejdeme," zdůrazňuje kouč Viktorie.

Specialitou je pravidelná pondělní běžecká příprava pod vedením atletického trenéra Martina Jirouška.

Kondiční část zimní přípravy fotbalistek vyvrcholí pětidenním soustředěním v Hamrech na Šumavě.

„Na soustředění odjedeme v úterý čtvrtého února a na Šumavě budeme až do neděle devátého února," upřesňuje Karel Fajfrlík.

Novinkou v přípravě ženských družstev Viktorie je, že prvoligový tým a juniorka trénují odděleně.

„V předcházejících letech jsme se připravovali společně, ale nyní jsme se dohodli s Karlem Radou, trenérem juniorky a manažerem ženského fotbalu Viktorie Plzeň, že každý z týmů bude trénovat samostatně," říká trenér Viktorie.

„Výhodu je, že se teď můžeme více soustředit na sebe, upravit podle toho zátěž v trénincích s tím, že už nemusíme brát ohledy na věkově mladší hráčky, které mají zátěž nižší. Patnáctiletá fotbalistka, která přišla do juniorky ze žaček, nemohla pochopitelně absolvovat stejnou zátěž jako dvacetiletá hráčka," uvádí trenér Viktorie konkrétní příklad.

V kádru fotbalistek prvoligové Viktorie Plzeň došlo během zimní přestávky k minimálním změnám.

„Na hostování do druholigového Rakovníku jsme uvolnili Hessovou. Otazník zatím visí nad Jungovou, která by chtěla hostovat ve stejném klubu, ale zatím nedošlo k dohodě," říká kouč.

Viktoria má naopak zájem, aby v týmu zůstala reprezentantka do 19 let Bažoutová ze Slavie Praha, která na podzim oblékala dres Viktorie. „Jednáme se Slavií o prodloužení hostování. Rádi bychom celou věc vyřídili do konce ledna," sdělil Karel Fajfrlík.

Posilou bude i návrat kapitánky Viktorie Evy Bohmannové po zranění.

„Eva hrála naposledy ve čtvrtém kole proti Baníku Ostrava, pak musela na operaci menisku a chyběla nám vlastně celý podzim. Nyní už je v pořádku a trénuje s námi naplno," pochvaluje si Karel Fajfrlík návrat zkušené obránkyně.

Po návratu ze soustředění ubude kondiční přípravy a ke slovu se mnohem více dostane míč.

„Navíc chceme každý týden sehrát přípravné utkání. Utkáme se v Praze s druholigovou Duklou, čeká nás také duel německým Thenrietem a účastníme se tradičního turnaje v Liberci," dodává trenér Viktorie Karel Fajfrlík.