Před sobotním zápasem ztrácely na pražskou Spartu fotbalistky Viktorie pouze tři body, rozdíl v kvalitě obou týmů je však značný, což ukázal právě zápas.

Západočešky přesto nedaly v domácím prostředí svoji kůži lacino a snažily se co nejvíce potrápit druhý nejlepší ligový tým.

Plzeň držela krok se Spartou šestnáct minut, kdy gólové konto zápasu otevřela pražská útočnice Christina Burkenroad.

Těsně před přestávkou se navíc prosadila stejná střelkyně ještě jednou a hosté vedli o dvě branky.

Svěřenkyně trenéra Eduarda Kubaty dlouho držely přijatelný výsledek, v závěru zápasu však ještě třikrát inkasovaly.

„Bohužel jsme na hřišti působili bojácně místo toho, abychom se chtěli na soupeře vytáhnout. Samozřejmě kvalita Sparty je někde jinde, ale chybí mi u našich hráček větší odvaha v takových utkáních. Věřím, že na jaře budeme ve skupině se Spartou a předvedeme lepší výkon. Trochu mě také mrzí, že jsme neudrželi přijatelnější výsledek,“ řekl trenér Plzeňanek Eduard Kubata.

Utkání zhodnotila i domácí hráčka Nicole Nehodová.

„Chtěly jsme Spartu potrápit, ztrácíme na ni tři body, Těšily jsme se na to. Chvilku nám trvalo, než jsme se do zápasu dostaly. Nějaký strach na kopačkách také trochu byl, ale myslím si, že jsme se pak zvedly. Nějakou dobu jsme byly i rovnocenným soupeřem, ale poté jsme udělaly chyby, které Sparta umí trestat,“ vysvětlovala plzeňská obránkyně Nicole Nehodová, která dříve působila právě ve Spartě.

Plzeň - Sparta 0:5

Branky: 16., 44. a 72. Burken-road, 87. z PK Martínková, 90. Cvrčková. Diváků: 90.

Sestava Plzně: Radová – Švábová, Nehodová, Karasová, Knödlová (46. Polcarová), Šlajsová (60. Němcová), Markelová, Horáčková (60. Nesvedová), Mrázová, Mášová, Beštová (68. Baumruková) – Holíková, Štichová.