Ženy Viktorie dostaly pomlázku od Sparty a čeká je boj o záchranu

Plzeň – Pořádnou velikonoční pomlázku si odvezly z Prahy prvoligové fotbalistky Viktorie Plzeň. V posledním kole základní části nejvyšší soutěže podlehly Západočešky vedoucímu celku tabulky pražské Spartě vysoko 1:9.

31.3.2016

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Václav Vacek

Trenér Viktorie Karel Rada postrádal několik hráček základní sestavy – kvůli zranění či nemoci nemohly nastoupit Ondrášková, Nehodová, Hanžlová a Adéla Radová. Přesto až do třinácté minuty držely Plzeňanky s vysokým favoritem krok.

„Potom jsme však chybovali ve středu pole a soupeř získal rychle dvoubrankový náskok. Zápas se zlomil a do přestávky jsme ještě čtyřikrát inkasovali," uvedl trenér Karel Rada.

Sparta vyhrála první poločas 6:0, devět minut po přestávce vstřelila jediný gól Viktorie Lucie Knödlová a Pražanky pak přidaly ještě další tři branky.

Jeden gól zaznamenala Petra Ivaničová, která v zimní přestávce přešla do Sparty právě z Viktorie Plzeň.

Ženy Viktorie čeká od poloviny dubna společně Duklou, Libercem a Pardubicemi boj ve skupině o záchranu, kde se týmy utkají každý s každým dvakrát. „Začínáme dvěma zápasy venku, v Liberci a v Pardubicích. Věřím, že se během reprezentační přestávky dají zraněné hráčky dohromady," přeje si trenér Rada.

Sparta Praha – Viktoria Plzeň 9:1 (6:0)

Branky: Mocová 3, L. Martínková 2, Bužková 2, Ivaničová, Veselá – Knödlová.

Viktoria: M. Radová – Jablončíková, Králová, Tauberová, Nesvedová (79. Krejčová) – Ranglová (81. Šidvicová), Markelová, Mrázová (85. Hyťhová), Karasová – Knödlová (88. Heřmanová), Vargová (75. Racková). Trenér: Karel Rada.

Ostatní výsledky 14. kola: Bohemians Praha – Pardubice 4:0, Liberec – Slavia Praha 1:9,

Hubník: Škoda první půle

Lugano (od zvláštního zpravodaje deníku) – Utkáním proti Luganu naskočil znovu do mužstva po dlouhé pauze zaviněné vleklým zraněním. Svůj návrat si ale kapitán Viktorie Roman Hubník představoval určitě jinak. Jeho tým prohrál v Luganu 2:3 a ani on sám neměl svůj den.