Roli kouče prvoligového A týmu převzal dosavadní trenér juniorky a manažer ženského fotbalu Viktorie Karel Fajfrlík.

„Naše pozice po podzimu není dobrá, jsme na předposledním místě tabulky v trojici týmů se čtyřmi body. Na jaře nás čeká boj o záchranu v první lize a chtěli jsme týmu dodat nový impulz,“ vysvětlil změnu na postu trenéra Karel Fajfrlík, kterému v boji o setrvání v nejvyšší soutěži bude na jaře pomáhat asistent Pavel Hanus.

Fotbalistky Viktorie trénují třikrát v týdnu v areálu Viktorie v Luční ulici. “Vždy v pondělí máme speciální běžeckou přípravu pod vedením atletického trenéra Martina Jirouška. Kondiční část přípravy završíme soustředěním na Šumavě na Hamrech, kam vyrazíme na konci ledna,“ upřesnil program zimní přípravy Karel Fajfrlík, který je čerstvým absolventem trenérské licence B.

Fotbalistky Viktorie mají v plánu také přípravné zápasy. „Domluveny máme zatím utkání s druholigovými celky Dukly Praha a Karlových Varů, zúčastníme se také zimního turnaje v Liberci. Generálkou na ligu pro nás bude utkání Českého poháru žen, který sehrajeme 11. března proti Hradci Králové,“ dodává trenér Viktorie.

Z prvoligového kádru nikdo v zimě neodešel, do týmu se naopak vrací po zranění zkušená kapitánka Eva Bohmannová. V průběhu března se po završení šestnácti let zapojí do A týmu i juniorská reprezentantka Kateřina Svitková, druhá v anketě Talent roku 2011. “Řekli jsme děvčatům, že zatím ke změnám sahat nebudeme, stávající kádr má naši důvěru. Věříme, že ji nezklamou a že nejvyšší ženskou soutěž pro Plzeň zachráníme,“ přeje si Karel Fajfrlík.