Do Plzně přišel v minulém týdnu a na svoji premiéru po návratu do Viktorie čekal jen pár dnů. Příležitost dostal už v nedělním vítězném utkání doma proti pražské Slavii. Záložník Martin Zeman si v utkání pátého ligového kola zahrál před vyprodanou Doosan Arenou prvních dvacet minut v plzeňských barvách.

I přes krátký časový úsek stačil v utkání proti Slavii předvést, že by mohl být týmu platný. Po jeho nakrátko rozehraném přímém kopu dal čtyři minuty před koncem třetí gól domácích Michael Krmenčík a Viktoria zaslouženě vyhrála 3:1.

Ještě předtím stačil Zeman předvést několik osobních soubojů včetně odvážné vydařené kličky na malém prostoru, po které se šikovně zbavil protihráče.

Rychlost, přímočarý tah na branku a odvaha jít do soubojů jeden na jednoho by měly být největšími přednostmi sedmadvacetiletého záložníka.

„Byla tam i varianta, že bych hrál i od začátku. Nakonec jsme se s trenérem dohodli, že budu připraven do zápasu nastoupit. Myslím, že jsme se rozhodli dobře. Kluci odehráli skvělý zápas, že se z toho vyhrabali," narážel Zeman na vedoucí branku Slavie, která vyhrála první poločas.

„Já jsem spokojen s tím, co jsem odehrál, a doufám, že to bude víc a víc," přál si Zeman, který se do Plzně vrátil po třech letech. Předtím ve Viktorii působil pod trenérem Pavlem Vrbou v mistrovské sezoně 2012/13, ale příliš se neprosadil.

„Je to pár let dozadu, člověk se mění. Změní se jak lidsky, tak fotbalově. Já věřím, že se vše změnilo k lepšímu, že jsem se ve Švýcarsku neflákal a odehrál tam spoustu dobrých zápasů. Doufám, že budu dobře nachystaný a že to budu potvrzovat na hřišti," řekl Zeman, který přišel do Plzně ze švýcarského Sionu.

Zvažoval i další nabídky, ale upřednostnil Viktorii Plzeň. „Je to nejlepší fotbalový klub v Čechách, to rozhodování nebylo vůbec složité. Změnila se tu spousta věcí, je tu vše dané správným směrem. Fotbalově je to další posun nahoru. Nejvyšší cíle jsou před námi," dodal Zeman.