Po víc než čtyřech letech se do Ruska vrátil, aby si s Plzní dnes večer zahrál proti slavnému CSKA Moskva o premiérové body z Ligy mistrů. Jsou potřeba.

Fanoušci i experti soudí, že v zápase Plzně s CSKA Moskva nejspíš půjde o třetí místo ve skupině, které zaručuje postup do jarní části Evropské ligy. Souhlasíte s touto tezí?
Myslím si, že to tak je. Bayern s Manchesterem City si nejspíš pohlídají postupová místa do další fáze Ligy mistrů a my si to s CSKA rozdáme o třetí místo ve skupině.

Věříte, že máte v Petrohradu šanci na první bodový zisk ve skupině?
Věřím! Do Petrohradu jsme přijeli bojovat o body a doufám, že na ně dosáhneme.

Aktuální forma CSKA není nejlepší – v posledních třech ligových kolech získal jediný bod. Znamená to pro vás větší šanci na úspěch?
To si nemyslím. Je pravda, že jim poslední tři zápasy v lize nevyšly, ale nás i tak čeká proti ruským mistrům velmi těžký zápas.

Může pro vás být výhodou, že CSKA nemůže hrát doma v Moskvě, ale musel k zápasu cestovat, stejně jako vy, až do Petrohradu?
Je to tak. To, že CSKA ztratil domácí prostředí a podporu velké části svých fanoušků, může pro nás být malá výhoda.

Čekáte, že by do Petrohradu nemuselo přijet tolik fanoušků CSKA?
Těžko říct, nemám přehled o tom, kolik fanoušků CSKA má do Petrohradu přiletět. Ale sám jsem zvědavý, kolik jich tu nakonec bude.

Může se podle vás stát, že pokud přijdou na zápas fanoušci Petrohradu, budou fandit vám?
Třeba ano. A kdyby to tak skutečně bylo, budeme jenom rádi.

V čem spatřujete nejsilnější zbraň soupeře?
Skrývá se v přechodové fázi. Hodně gólů dávají po soupeřových ztrátách a úspěšní jsou taky ze standardek.